Povedená groteska. Ovčáček u Bobošíkové mluvil o tom, že je lepší, když mluvčí mlčí, a že Mynář je statečný

Jiří Ovčáček (ČTK)

Jiří Ovčáček | FOTO: ČTK

Je to podívaná pro ty nejotrlejší. „Rozhovor“ Jany Bobošíkové s Jiřím Ovčáčkem. 35 minut. Milé povídání těchto dvou přátel a spojenců. Žádná ani náznakem nepříjemná otázka. Spíše než udivení ale rozhovor budí smích. Vzájemné nahrávání dvou protagonistů této grotesky je roztomilé.

Bobošíková startuje zábavu zostra hned v úvodu, když Ovčáčka uvádí jako zkušeného novináře a mediálního manažera. Není samozřejmě ani jedno. Navíc paní Jana zapomněla uvést zásadní část kariéry Jiřího Ovčáčka, psaní stovek textů pro tendenční bolševické Haló noviny. O Ovčáčkovi-novináři mluví v rozhovoru Bobošíková i později, když ho žádá prý jako zkušeného novináře, aby zhodnotil komunikaci nové vlády. No… pojďme dále.

Křest Týdeníku FORUM (Jan Šibík / FORUM 24)

Pozitivní jistě je, že Ovčáček už nemá ránu na hlavě, kterou si pořídil před pár týdny, když v alkoholovém opojení ležel na ulici a později údajně napadal přivolané zdravotníky. Dobrá zpráva, už je zdravý. Stejně tak jako pan prezident, o kterém mluvčí řekl, že se „vyzdravil“.

V přátelském povídání Ovčáček sypal perly hned od začátku. „Mlčení je neúčinnější zbraní,“ řekl mluvčí k tomu, jak komunikoval, když byl Zeman v nemocnici. Zajímavé zjištění. V souvislosti se Zemanem si pochvaloval, kolik pohlednic na Hrad přišlo. Mluvčí řekl, že poslat pohlednici je akt lásky. Následoval další dojemný moment, když se Ovčáček rozpovídal o úžasnosti stíhaného vedoucího Kanceláře prezidenta republiky bez bezpečnostní prověrky Mynáře. Ten je podle něj „velkou oporou panu prezidentovi a byl velmi statečný a velmi odvážný“. Tak určitě. Odvážný je především v provádění podivných kšeftů.

V další části povídání už to bylo jen o společném kopání do České televize. Bobošíková Ovčáčkovi mimo jiné položila dotaz ve smyslu, jak si on vysvětluje, že novináři nemají rádi Zemana, který měl velký podíl na sametové revoluci. Absurdní. V povídání Bobošíková dvakrát lhala o tom, že šéf senátu Miloš Vystrčil byl hlavním motorem dění, které mělo směřovat k tomu, aby byl Zeman připraven o pravomoci. Ve skutečnosti to bylo naopak, Vystrčil postupoval obezřetně a rozvážně.

A na co se můžeme těšit? Ovčáček Bobošíkové prozradil, že „komunikaci v dalších měsících ubere na maximum“. Takže zřejmě přestane pracovat už úplně. „Není už čas na sáhodlouhá prohlášení,“ řekl také. Děkujeme.

A dobrá zpráva na konec. Zeman prý bude naposledy v „práci“ 7. března 2023.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články