Povinné očkování je tématem dne. Představme si projev státníka, který by ho zavedl

Ilustrační foto (AdobeStock)

Ilustrační foto | FOTO: AdobeStock

Sousední Rakousko zavádí povinné očkování. Ohlásil ho konzervativní kancléř Alexander Schallenberg a bude platit od února. Naši antivaxeři mohou puknout vzteky, ale i u nás je třeba toto téma nastolit. Povinné očkování by nás vyvedlo z naší krizové situace. 

Představme si, že by i u nás vystoupil v televizi státník a řekl by národu zhruba toto:

„Milí spoluobčané, nežijeme už ve středověku. Stejně, jako je každý z nás očkovaný proti záškrtu, tetanu, spalničkám, zarděnkám, příušnicím, dětské obrně a žloutence, tak také každý z nás musí být očkovaný proti nemoci covid-19. Tato nákaza ohrožuje chod státu a neúměrně zatěžuje náš zdravotní systém. Jsme ve válce, v níž umírají lidé. Nyní je povinností naší politické reprezentace vyvést národ z této krize.“

A státník by dále ve svém projevu pokračoval:

„Milí spoluobčané, vakcíny, které vědci vyvinuli a které schválila Evropská agentura pro léčivé přípravky, jsou bezpečné a nepřinášejí podle celosvětových statistik zdraví větší rizika než jiná očkování. Naopak platí, že každý člověk, který není očkovaný a očkovat se nechce, ohrožuje svoje okolí. Neočkovaní lidé jsou ve společnosti černými pasažéry, kteří nadřazují své vlastní sobectví nad potřeby celku. Bludy, lži a nesmysly, které o očkování šíří nepřátelská dezinformační média, mají za cíl podrývat a oslabit naši společnost.

()

Abychom zabránili šíření nákazy a abychom také nepřipustili další rozdělování společnosti na skupinu očkovaných, kteří mají více práv, a skupinu neočkovaných, kteří mají práv méně, zavádíme v celé České republice s okamžitou platností povinné očkování, jež musí být provedeno nejpozději do konce tohoto roku. Vedle povinného očkování dále zavedeme ve všech školách, zdravotnických a sociálních zařízeních a ve všech firmách nad 10 zaměstnanců plošné každotýdenní testování PCR testy, jež bude plně hrazené ze zvláštní kapitoly státního rozpočtu. Za tímto účelem posíláme do Parlamentu České republiky návrh příslušné novely zákona o státním rozpočtu.

Vyzývám všechny občany České republiky, aby si uvědomili závažnost naší situace a aby chápali svoji spoluzodpovědnost za společnou obranu před zákeřnou epidemií.“   

Je jasné, že po takovém projevu by část společnosti, která je silně kontaminovaná ruskou propagandou, spustila povyk. Povinné očkování a masívní plošné každotýdenní testování by ale přineslo rychlý a pozitivní účinek. Epidemie by již nebyla nebezpečná a celá společnost by se mohla zase svobodně nadechnout. Ten, kdo by se očkování vzpíral, by nemohl chodit do práce, do školy, do obchodů, do veřejné dopravy, do restaurací a za zábavou. Mohli bychom zavést nulovou toleranci vůči sobectví, nezodpovědnosti a civilizační zaostalosti.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]