Požár v kolínské elektrárně se šíří po střeše budovy. Výbuch nikoho nezranil

ilustrační foto  (archiv F24)

ilustrační foto | FOTO: archiv F24

Radnice vyzývá rozhlasem obyvatele městské částí Zálabí, aby kvůli požáru nevětrali. Město pokryl dým, rozšířil se v něm zápach. Nejbližší ulice kolem elektrárny jsou zasaženy výrazně, dým snížil viditelnost podobně jako při mlze. Místní se chodí na požár dívat, pořizují fotografie a videa.

Výbuch vznikl krátce před 11:00. „Došlo k výbuchu na zauhlovací cestě, je poškozena budova, kde je zauhlování, dole jsou kotle,“ řekla Fliegerová. Podle informací policie se nejprve vznítil a poté vybuchl uhelný prach. Vyjádření společnosti Veolia ČTK zjišťuje.

Premiér Andrej Babiš při očkování (Twitter @Ian_Willoughby)

„V budově kolínských tepláren došlo k zahoření uhelného prachu s následným výbuchem. Ke zranění osob nedošlo, na místě zasahují složky IZS,“ informovala Policie ČR na twitteru.

Hasiči vyhlásili nejdříve druhý, následně třetí stupeň požárního poplachu ze čtyř možných. Na místě kvůli pokračujícímu zásahu zůstávají dvě posádky záchranářů, řekla ČTK po poledni Effenbergerová.

Veolia Energie Kolín se zabývá výrobou tepla a elektrické energie. Teplem zásobuje většinu kolínských průmyslových podniků, městských budov a organizací a také většinu obyvatel. Jaký dopad bude mít výbuch Veolia Energie Kolín na provoz a dodávky tepla, ČTK zjišťuje.

Policie na twitteru uvedla, že se výbuch vyšetřuje jako podezření ze spáchání trestného činu. „Na místě zasahují jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů. Kolínští kriminalisté budou ve věci zahajovat úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu obecné ohrožení.“

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]