Pozdvižení v Británii: To Meghan je ten problém, píší média o manželce prince Harryho

Princ Harry a Meghan Markle (flickr.com)

Princ Harry a Meghan Markle | FOTO: flickr.com

„Megxit“, tak nazývají britská média oznámení vévody a vévodkyně ze Sussexu o tom, že se vzdají své role v královské rodině. Pro Brity jde již druhý den jednoznačně o zprávu číslo jedna a novináři, stejně jako veřejnost, hledají viníka celé situace. Tím je pro ně jednoznačně Meghan, manželka prince Harryho a matka jejich syna Archieho.

Fotograf královské rodiny deníku The Sun Arthur Edwards uvádí, že Meghan udělala z Harryho nešťastného člověka. Dříve byl podle něj „normální kluk“, který se na veřejnosti choval otevřeně a přirozeně, to už je ale dnes minulostí. Edwards připomíná, že je opravdu něco špatně, pokud jste nejprve nejoblíbenějším členem královské rodiny a náhle se o vás už sotva kdo zajímá.

Edwards také připomíná, že Harry a Meghan ze všech problémů obviňují média, jenže podle něj si vévodkyně ze Sussexu prostě uvědomila, že život, který vedla dříve, jí vyhovoval víc, a její muž chce udělat všechno pro to, aby byla šťastná.

Helena Válková (ANO) (Profimedia.cz)

Daily Mirror se zase věnuje vztahu Harryho a Williama, kteří si dříve byli velmi blízcí, ale rozdělily je jejich „velmi rozdílné manželky“. I tam je uvedeno, jak velká změna se s vévodou ze Sussexu stala poté, co se oženil, jelikož předtím byl oblíbený a pro Brity představoval „prince 21. století“.

Celé věci se samozřejmě věnuje i veřejnoprávní BBC. Aktuální situace je taková, že se vévodkyně se synem vrátila do Kanady, kde celá rodina trávila vánoční svátky, a Buckinghamský palác nyní hledá řešení komplikované otázky. Není jasné, zda Harry zůstane šestým v pořadí jakožto následník trůnu. Nevypadá to ale, že by se manželé vzdali svých titulů vévody a vévodkyně ze Sussexu; jejich syn z jejich rozhodnutí žádný titul nemá a ani mít nebude.

Všechna média také nezapomínají připomínat, že jiná Američanka stála v roce 1936 dokonce za abdikací krále Eduarda VIII. Chtěl se oženit s dvakrát rozvedenou Wallis Simpsonovou. Nástupcem se stal jeho bratr Albert, tedy král Jiří VI., otec dnešní královny Alžběty II.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner