Pozor na podvod: Facebook prý umožňuje vidět návštěvy vašeho profilu

Facebook. Ilustrační foto.  (archiv)

Facebook. Ilustrační foto. | FOTO: archiv

Na sociální síti Facebook se momentálně šíří odkaz na podvodnou aplikaci, která slibuje, že vám zobrazí, kdo sleduje váš profil. V nadpisu jsou výzvy jako „sledování návštěv profilu na Facebooku nikdy nebylo jednodušší“ nebo „Facebook umožňuje uživatelům vidět jejich návštěvy profilu“. Jedná se však o podvod. Nic takového Facebook neposkytuje.

Kromě toho se podobný podvod objevil i například s miliardářem Petrem Kellnerem, který prý prozrazuje, jak může mít každý občan dodatečný příjem.

Účelem podvodné aplikace je vytáhnout od vás přihlašovací údaje. Napadený účet (nebo spíše účet člověka, který dobrovolně údaje prozradí) pak jménem účtu zveřejňuje příspěvky, kde označuje další přátele. Někdy až 95. Jménem uživatele zveřejňuje také komentáře pod příspěvek.

Že jde o podvod zjistíte jednoduše. Webová adresa je velmi podezřelá, příliš dlouhá a obsahuje čísla i písmena, navíc je daleko delší než obvykle.

Podobné snahy dostat z uživatelů jejich osobní údaje se neobjevily zdaleka poprvé. Často jde o různé pozvánky, kvízy, hry či dotazníky, které na první letmý pohled vypadají neškodně, ve skutečnosti ale mohou nadělat velké škody.

Vyšlo na webu Manipulátoři.cz

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner