Pozvánky na oslavu státního svátku: Prezident opět lže

Miloš Zeman (Twitter J.Ovčáčka)

Miloš Zeman | FOTO: Twitter J.Ovčáčka

Prezident Miloš Zeman si zprivatizoval oslavy státního svátku 28. října. Tanečky s pozváním-nepozváním některých lidí, a to včetně zástupců demokratických stran, jsou skandální. Zde je výčet těch nejviditelnějších lží Pražského hradu.

1) Prezident oznámil, že na oslavy státního svátku nepozval ty poslance, kteří hlasovali pro podání ústavní žaloby na hlavu státu.

2) Není to pravda. Z ODS někteří pozváni byli navzdory tomu, že žalobu podpořili. Jiní pozváni nebyli, přestože žalobu také podpořili (např. Petr Fiala, Marek Benda, Zbyněk Stanjura).

3) Jana Černochová pozvána nebyla, přestože se hlasování pro nemoc v rodině nemohla zúčastnit a byla řádně omluvena. Důvodem prezidentovy přízemní msty bude nejspíše fakt, že paní poslankyně obhajuje profesionalitu šéfa BIS, kterého Miloš Zeman nesnáší.

4) Ukazuje se, že na Hradě si vedou evidenci poslušných a neposlušných poslanců. Mezi poslušné patří bez výjimky všichni poslanci KSČM, SPD, ANO a ČSSD.

5) Prezident touto selekcí trestá zákonodárce za jejich názory a hlasování. Poslanci skládají slib, že budou hlasovat v souladu se svým vědomím a svědomím, nikoli v souladu s přáními a příkazy Miloše Zemana.

6) Státní svátek není soukromá oslava prezidenta a jeho kývačů. Zejména není příležitostí k vyřizování si účtů. Miloš Zeman není stát, třebaže si to pod vlivem svého okolí, a pod dalšími vlivy, myslí.

7) Děkuji prezidentovi republiky, že mě na Hrad nepozval. Vloni jsem mu pozvánku vrátila s tím, že nesouhlasím se způsobem, kterým vykonává nejvyšší ústavní funkci. Jeho práce se během roku výrazně zhoršila, na změnu k lepšímu naděje není. Státní svátek po dobu trvání jeho mandátu s radostí oslavím jinak a jinde.

Autorka je poslankyní za ODS

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]