Pracovník fastfoodu odhalil, jak se vyrábí bagety. Už si je nikdy nedáte

Ilustrační foto (pexels.com)

Ilustrační foto | FOTO: pexels.com

O fungování kuchyní ve fastfoodových řetězcích kolují legendy. Většina z nich není moc veselá a především hovoří o surovinách, které se při výrobě rychlého občerstvení používají. Zaměstnanec slavné bageterie na TikToku ukázal, že ne vždy jsou strašidelné příběhy výmyslem.

Pracovník celosvětově populární společnosti Subway, který se na sociální síti prezentuje pod nickem @travis2official, skutečně diváky zaujal. Jak se na to bude tvářit jeho zaměstnavatel je už však další otázkou.

Travis totiž názorně předvedl, jak se vyrábí bagety, které znají lidé v mnoha zemích světa. Konkrétně se zabývá “masem”, které je při výrobě používáno. Zaměstnanec Subway rozdělil své ukázky do tří videí, zřejmě, aby nešokoval najednou až moc. V prvním klipu hovoří Travis o steaku. „Abyste všichni věděli, jak to vypadá za zavřenými dveřmi,“ píše muž.

@travis2official._

Just to let y’all know how subway steak looks. Behind closed doors 🤢😂 #fyp #greenscreen #FreeFreeDance #viral #foryou #foryoupage

♬ original sound – CITYGURLS1

Skutečně ale není o co stát. Místo masa používá Travis jakousi hnědou hmotu, kterou postupně rukama rozmělňuje a poté z ní vytváří onen “steak”. Obdobně je to i s tuňákem či kuřetem teriyaki. 

Lidé, kteří video komentovali se úplně neshodli na tom, zda je vše špatně, nebo dobře. Jedni poukazovali na to, že právě ztratili chuť chodit do fastfoodů, jiní se zase ptali, zda mají mít řetězce v kuchyni živou krávu.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]