Pracovník finančního úřadu si řekl o úplatek deset milionů. Polovinu dostal

Ministerstvo financí (Wikimedia Commons)

Ministerstvo financí | FOTO: Wikimedia Commons

Zajímavým případem se zabývá Národní centrála proti organizovanému zločinu. Detektivové obvinili pracovníka Generálního finančního ředitelství z přijetí úplatku. Měl si říci o deset milionů korun, z čehož polovinu dostal.

„Kriminalisté Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ) dne 13. února 2020 obvinili zaměstnance Generálního finančního ředitelství z trestného činu přijetí úplatku dle § 331 odst. 2, odst. 4 písm. a) trestního zákoníku,“ konstatoval Jaroslav Ibehej, mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu.

Podle informací, které uvedl server iRozhlas.cz, si zmíněný zaměstnanec o úplatek sám řekl. Policii to zřejmě nahlásil člověk, který mu peníze předal. Zaměstnanec Generálního finančního ředitelství je stíhán na svobodě, úřad už ho postavil mimo službu.

„V této trestní věci se jedná o úplatkářský trestný čin, jehož se měla dopustit osoba, proti níž je vedeno trestní stíhání na svobodě, tím, že požadovala finanční úplatu za informace, které spadaly do její působnosti,“ uvedla pro Radiožurnál bez dalších podrobností vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]