Praha Babiše nevolí. A tak už zase za covid mohou lidé na Náplavce

Náplavka Rašínova nábřeží v Praze (ČTK)

Náplavka Rašínova nábřeží v Praze | FOTO: ČTK

A je to tu zase. Udělalo se hezky, a tak někteří Pražané (kteří mimochodem ze svého nejzalidněnějšího okresu nikam nemohou) vyrazili ven, například na pražskou Náplavku. Představitelé vlády mocně podporovaní médii z holdingu okamžitě začali ukazovat fotografie údajně nezodpovědných lidí, ministr vnitra Jan Hamáček na ně poslal policii a už víme, kdo za to může. Náplavka. O tom, že v Praze je situace dobrá a epidemie tu slábne, se nemluví, protože to by naštvalo mimopražské voliče.

Víte, proč pan Hamáček nepošle policii kontrolovat otevřené fabriky a další provozy, v nichž na mnoha místech lidé na opatření úplně kašlou? Protože by je musel poslat také do holdingu Agrofert. A to by pak těžko fotografii dostal na titulní stranu Lidových novin, které patří do téhož holdingu. Tam místo toho také vyšla fotografie z Náplavky. Hamáček, Babiš ani Blatný stejně tak neřeknou, že je problém, že se lidé scházejí ve velkém doma a nahrazují si zavřené hospody. To by byl viník stále nejasný.

Revue FORUM ()

Jak známo, v Praze hnutí ANO ani ČSSD ve volbách nikdy nic moc nezískají. Proto je dobře podporovat zemanovskou protipražskou rétoriku. V novinách ukážeme, kolik těch nezodpovědných Pražáků vyrazilo ven šířit covid-19, a o ničem dalším neřekneme nic. Opatření se prodlouží a bude se moci říct, že se tak stalo kvůli Praze. A pro mnoho lidí to bude jen další důvod hlavní město nenávidět.

Jistě si všichni ještě vzpomínáme na podzim, jak Babiš ve svém Čau lidi fotku z Náplavky ukazoval. Vůbec mu nevadilo, že byla pořízena tak, aby to vypadalo, že lidé nedodržují rozestupy a ignorují vládní restrikce, ačkoli to vůbec nebyla pravda. Nikdo se ani zpětně neomluvil, i když nutno říci, že nic takového od předsedy vlády čekat nelze.

Hamáček s Blatným odmítli Pražany pustit alespoň do okresů Praha-západ a Praha-východ. A tak bude jistě možné i nadále na těch pár frekventovanějších místech fotografovat, jak si někteří občané vyrazili ven. Drzost vlády je snad nekonečná. A tak nezbývá než doufat, že většina lidí jí na tuhle propagandu neskočí.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner