Prarodiče nesmí obejmout svou vnučku, pokud jim to nedovolí

Ilustrační foto (pexels.com)

Ilustrační foto | FOTO: pexels.com

Na lockdown doplatili mimo jiných třeba i prarodiče, kteří neměli šanci vídat svá vnoučata tak často, jak byli zvyklí. Právě dědeček s babičkou však bývají důležitou součástí výchovy dětí. Zvláštní pohled na vztah dětí a prarodičů má ovšem žena, o níž informuje The Daily Mail.

Brittany Baxterové se totiž nelíbí, jak dospělí často objímají malé děti a vadí jí i polibky. Proto svou dceru učí, aby dávala najevo, když nemá na zbytečnou přízeň náladu. Rodiče Brittany tak musí čekat na souhlas roční holčičky, aby ji mohli obejmout.

Podle matky je důležité, aby se její potomek naučil, jak je důležité umět říkat “ne”. Proto se od jejího narození snaží ji směřovat k tomu, aby se v dospělosti dokázala vypořádat se složitými situacemi.

„Jakmile jsem rodičům vysvětlila, jak je to důležité, pochopili to a souhlasili,” říká Brittany. „Viděli v tom příležitost, jak pomoci své vnučce rozvíjet opravdu potřebné dovednosti, které bude potřebovat po celý život,” dodává.

„Děti se nejprve učí pozorováním, a tak si osvojují, jak chováte k nim i ostatním lidem. Proto jsme si s manželem dávali velký pozor, aby viděla, že i my dáváme souhlas, když nám cizí lidé chtějí projevit bližší náklonnost,” vysvětluje Brittany.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články