Pravda o Babišových migrantech. Jako obvykle, všechno je zase úplně jinak

Premiér Andrej Babiš  (ANO)
 (ČTK)

Premiér Andrej Babiš (ANO) | FOTO: ČTK

Psal se 3. červen 2021 a ten den se stal mezníkem v novodobé historii České republiky. Andrej Babiš, Slovák s dvojitým občanstvím SR a ČR, se pasoval do role největšího českého vlastence a oficiálně tak odstartoval volební kampaň. „My budeme sami rozhodovat o tom, kdo tady bude pracovat a kdo tady bude žít. My nechceme sdílet naše auta, byty a zemi.“ Protože čísla mají vždy pravdu, necháme mluvit tvrdá data a až pak necháme premiéra se bít do prsou. Už teď můžeme na základě jasných zjištění předeslat, že, jak to už u tohoto pána bývá zvykem, všechno je úplně jinak.

Abychom se nestali součástí další špinavé a lživé kampaně proti Andreji Babišovi, soustředili jsme se na data, která produkuje ministerstvo vnitra pod vedením Jana Hamáčka (ČSSD). Tento pán skutečně nemůže vyvolávat jakékoliv podezření z toho, že trpí přehnanou mírou kritiky vůči Babišovi, což zdárně potvrzují i aktuální preference sociální demokracie na hraně elementárního politického bytí.

Týdeník FORUM (FORUM 24)

Protože pan premiér varoval před multikulturním Pirátostanem teď v červnu, zajímala nás aktuální čtvrtletní zpráva o migraci v ČR za první tři měsíce roku 2021.

Počet cizinců na území ČR setrvale stoupá. K 31. březnu 2021 bylo na území ČR registrováno celkem 656 301 osob cizí státní příslušnosti, z toho 344 334 na základě oprávnění k přechodnému pobytu a 311 967 mělo v ČR trvalý pobyt. (zdroj: MV ČR)

Zatímco v době nástupu Andreje Babiše k moci v roce 2017 byl počet legálních migrantů 439 189, během čtyř let vlády ANO a ČSSD vystoupal o více než 200 tisíc! Protože pan Babiš jasně vzkázal Bruselu, že žádné islámské uprchlíky tu trpět nebudeme, prověřili jsme si taky, jak to vypadá se žádostmi o mezinárodní ochranu a s etnickou strukturou nelegálních migrantů na území ČR.

V roce 2021 (k 31. březnu) podalo žádost o mezinárodní ochranu v České republice celkem 264 osob, což je ve srovnání se stejným obdobím roku 2020 o 14,3 % méně. Jednalo se zejména o Ukrajince (92) a Gruzínce (35), ze Sýrie nebo Turecka podalo žádost celkem 9, resp. 8 lidí. (zdroj: MV ČR)

A co zpráva ministerstva říká o tolik propírané nelegální migraci, která by měla být hlavním volebním trumfem všech českých xenofobů a šovinistů?

Knihy Free Czech Media (FCM)

Na nelegální migraci se nejvíce podíleli státní příslušníci Ukrajiny (1 287), Moldavska (348), Afghánistánu (267) a Vietnamu (60). Z celkového počtu bylo 353 osob zadrženo v uplynulém čtvrtletí při nelegální tranzitní migraci. Převážně se jednalo o státní příslušníky Afghánistánu (259), Sýrie (25), Maroka (18) a Pákistánu (12). (zdroj: MV ČR)

Podtrženo a sečteno: muslimové mají zájem o ČR minimální. A když, tak jenom touhle zemí projíždějí. Tolik tedy ke klíčové volební agendě vládního hnutí a jeho lídra, kterého mohou brát vážně už evidentně jenom v Česku.

Dnes je daleko pravděpodobnější, že ve vaší ulici potkáte Andreje Babiše s koblihami než skupinku nelegálních muslimských uprchlíků s mačetami. Dnes je daleko pravděpodobnější, že sdílení naší země s migranty zažilo v Česku nebývalý rozmach zejména za éry toho stejného Babiše, který řve, že naše auta, byty a ženy s nikým sdílet nebudeme. A dnes už je tedy téměř jisté, že z Babiše bude přesně takový český vlastenec, jakým byl poctivým podnikatelem nebo přesvědčeným bojovníkem proti korupci. Holt, papír snese všechno a někteří Češi zatím ještě víc.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články