Pravděpodobné Vyvadilovo šílenství pokračuje. Kalouskovi přeje popravu a chce čínský model kapitalismu

()

Jiří Vyvadil je postava, která je snem každého komentátora. Existuje určitý typ politika, který je sám sobě komentářem. A Vyvadil, pardon, velitel Vyvadil, jak sám sebe nazval při heroickém boji proti konvoji NATO, je přímo gejzírem živé vody tryskajícím snad rovnou z nějakého moskevského vodovodu.

Teď, protože žádný konvoj není na dohled a letkyně Savčenková je pořád ještě naživu, byť jí přál úspěšnou hladovku završenou smrtí, se velitel obrátil proti obligátnímu Antikristu Miroslavu Kalouskovi a jal se ho vymítat. Je jistě dost důvodů, proč nebýt věřící kalouskovec, ale u pana Vyvadila je fascinující jeho styl, jehož svižnosti nedosahuje ani Miloš Zeman, což je co říct.

Na Parlamentních listech teď velitel rozpoutal pravý protikalouskovský džihád.

Toto je tedy Kalousek odhalený Vyvadilem v celé své nahotě, jak se mu zřejmě zjevuje v jeho vlahých prorockých snech: „Mluví a čím více mluví, tím více je v zemi nenáviděn. Podle posledního výzkumu STEM má k němu 85 % obyvatelstva negativní postoj, zatímco jeho hlavní protivník Babiš, který zcela určitě hovoří mnohem hůře česky než kdysi Gustav Husák, září a jeho popularita se zpevňuje.“

Národ je naštěstí posílen sledováním zářícího a zpevňujícího se Babiše, takže reaguje dle zdravého instinktu pracujícího lidu: „Jakmile Miroslav Kalousek začne mluvit, buď 85 % českého národa vypíná televizi a nebo sahá do kapsy pro kudlu. Je rétor a člověku se chce vraždit. Nejsme ale hlupáci a připusťme, že alespoň na sociálních sítích můžeme ventilovat vnitřní tenze.“ Bylo by zajímavé, jestli opravdu 85 procent národa nosí po kapsách nože, což snad nebylo trvalým zvykem ani v táboritském vojsku, ale dejme tomu. Někdo to tak třeba má.

Vyvadil tedy ventiluje, když na americkém vynálezu může. Konstatuje, že po vystoupení Kalouska s tibetskou vlajkou si „85 % národa přeje, aby Kalousek zmizel buď ve Věznici s ostrahou, v tom lepším doživotně v PL Bohnicích. A začíná to vypadat čím dál tím více nadějněji. Někam tam půjde. Skutečně neexistuje v Česku politik, který by byl tak nenáviděn a který nepochybně tolik této zemi uškodil… A ruku na srdce: Ta poslední akce zasedání Sněmovny k Čapímu hnízdu ukázala, jak mu všichni jako idioti zobou z ruky.“

Pak ještě oslovuje ministra vnitra Chovance: „Budeš kárat i policejního prezidenta, že v rozporu s názorem Miroslava Kalouska se policistům ty vlajky  nad vchodem FAMU nelíbily. Mimochodem vyraž ho. Vyraž toho chlapa. Ne kvůli té tibetské vlajce, ale tato postava nikdy neměla být policejním prezidentem.“

To dokládá tím, že policejní prezident nosí černou bundu, což Vyvadilovi připomíná gestapo a gay bary. Tak to je skutečně vážné.

Není to poprvé, že se velitel Vyvadil takto rozhorlil. Už loni, 13. 7. 2015, psal na serveru svobodnenoviny.eu v článku nazvaném „Bude Kalousek zastřelen během svých odpudivých projevů ve Sněmovně?“ následující:

„Jistě není v České republice většího politického gaunera, hochštaplera a podvodníka než je Miroslav Kalousek. Kdykoliv promluví, lituji, že před čtvrt stoletím jsem tak silně podporoval zastupitelskou demokracii.“ A tak dále.

A potom přichází potřebná gradace: „Jestliže smyslem toho, co zde nastalo za čtvrt století je fakt, že si tato postava mohla pohrávat po 7 let s národem, zadupat jakýkoliv rozvoj ekonomický, sociální čili pokračovat v cestě přiblížení se životní úrovni Západní Evropy a jestliže tato postava, ožralá jak prase, si ve Sněmovně dovolí přeměnit schůzi Poslanecké sněmovny nad projednáním zákona o elektronické evidenci příjmů, čili něčeho, co v každé normální evropské zemi už po desetiletí funguje, v tyátr, pak se jednoznačně hlásím k tomu, abychom  tuto tzv. demokracii zrušili  jako chybný model a přijali čínský model autoritativního kapitalismu řízeného komunistickou stranou, kdy životní úroveň jejich lidí za stejné údobí vzrostla mnohonásobně rychleji a Čína zdá se vytvořila zcela unikátní model smyslupné organizace společnosti. Ne nežertuji. V Číně by lidé typu Kalouska, kteří po 7 let rozvraceli ekonomiku země, už dávno byli veřejně popraveni. V Číně totiž pouhý pokles růstu o 1-2 procenta na pro nás nemyslitelných 7-8% je prakticky vlastizradou.“

A je to. Zastřelit a nastolit čínský kapitalismus.

V případě Jiřího Vyvadila jsem celkem upřímně přesvědčen, že není žádným placeným agentem Moskvy a Pekingu. Na to je příliš alternativně inteligentní, jestli rozumíte. Jako takový je pro skutečně účinnou propagandu nepoužitelný, jako byli pro nacisty nepoužitelní čeští fašističtí blouznivci. Propaganda musí mít nějakou účinnost a úroveň, tohle je na nic. Jako politický vůdce je Vyvadil zoufalec a o tom, jaký je velitel, škoda mluvit.

Vyvadil je spíš ukázkou určitého typu občanů, kteří jsou schopni věřit neskutečným nesmyslům. Je nebezpečný jako volič, ne jako politik. Babišovec, zemanovec, putinofil, zhrzená figura, která blouzní o říších vůdcovského lesku a dobra. Osoba nepřístupná racionální argumentaci a faktům. Duše postižená komplexem méněcennosti a pocitem nedoceněnosti ohledně vlastní velikosti. Takovým stačí v příhodný okamžik dát do ruky mávátko a oni budou mávat a mávat, dokud jim ruka neupadne. Takhle se stal tribunem lidu Okamura a tribunkou Bobošíková, takhle se za významného myslitele považuje Adam Bartoš (vždyť ho citují v Moskvě jako politologa, holoubka našeho!) a další vítači oněch pověstných Čapkových mloků, co už vystrkují hlavičky z Vltavy.

Chudáci netuší, že kdyby tady někdo nastolil jimi vytouženou Říši, možná by dostali za odměnu nějakou trafiku. Jenomže doslova. Takovou tu na rohu, s cigaretami a vodkou a stranickými tiskovinami. A to by byl tak nějak konec jejich osobního příběhu.

Hlavně aby nám ten Babiš dál tak nějak zářil a zpevňoval se.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]