Tak to si někdo dovolil dost. Maxim Čikunov, právník z Vladivostoku, požádal úřady v Sevastopolu na Krymu, aby obvinily Vladimira Putina z administrativního přestupku.

Co Putin provedl? Mohla to vidět celá země, ba celá planeta, pokud mají lidé připojení na internet. Prezident jel na motocyklu bez přilby.

Čikunov napsal, že 10. srpna „občan jménem Vladimir Vladimirovič Putin (řídil motocykl Ural) spolu se skupinou neidentifikovaných jednotlivců, aniž by měl na sobě správné bezpečnostní vybavení. Jízda se konala během jízdy pořádané proruskou nacionalistickou motorkářskou skupinou Noční vlci.“

Občan právník Čikunov není jediný, kdo se pustil na poněkud křehký led. Regionální zákonodárce Oleg Chomutinnikov podal podal stížnost ruskému generálnímu prokurátorovi, ve které vyjádřil „obavy“ ohledně „organizování prezidentových atletických dovolenkových aktivit“ a požádal státní zástupce, aby vyšetřili případná porušení zákona. Kreml, generální prokuratura a správa bezpečnosti provozu v Sevastopolu se k žádné stížnosti ještě nevyjádřily.

Putin je z hlediska silničního provozu dost recidivista, protože v květnu 2018, když prezident řídil pro otevření mostu na Krym kamion, nepoužil bezpečnostní pás. Ruská Federální bezpečnostní služba ovšem vysvětlila, že most nebyl ještě oficiálně otevřený, takže se na Putina v tu chvíli dopravní předpisy nevztahovaly.

Faktem je, že v ten samý den se to v Moskvě pro změnu přilbami jen hemžilo, tak se ta jedna nechráněná hlava, navíc státu, v tom všem nějak ztratí.

(Zdroj: Meduza.io)

Revue Forum Banner
Jan Jandourek
Jan Jandourek
Komentátor deníku FORUM 24
Další články autora