Pravomoci ministra zdravotnictví zatím posíleny nebudou. Vláda projednávání novely zákona přerušila

archiv

Ministři Jan Hamáček a Adam Vojtěch | FOTO: archiv

Vláda dnes začala projednávat novelu zákona o ochraně veřejného zdraví, která by měla posílit pravomoci ministra zdravotnictví. Jednání o tomto bodě, který kritizovala zejména opozice, bylo však přerušeno a kabinet rozhodl o jiném postupu.

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch stejně jako jeho tým byl toho názoru, že novela zákona o veřejném zdraví je nutná, protože po 17. květnu, kdy s největší pravděpodobností přestane v Česku platit nouzový stav, by už vláda bez ní nemohla vyhlašovat potřebná nařízení. Teď se zdá, že bude nutno situaci řešit jinak.

„Projednávání novely zákona o veřejném zdrav bylo na vládě přerušeno,“ uvedl na Twitteru ministr vnitra a šéf Ústředního krizového štábu Jan Hamáček (ČSSD), „vnitro připraví do čtvrtka návrh dalšího postupu formou novely ústavního zákona o bezpečnosti ČR.“

Twitter Jana Hamáčka

Do 7. května má tedy Jan Hamáček připravit změnu jiného zákona, a sice zákona o bezpečnosti České republiky. Má navrhnout další postup jeho novelizace. Protože ale jde o zákon ústavní, nebude moci být projednáván ve zrychleném řízení ve stavu legislativní nouze.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner