Pražská hygiena dostala podněty ohledně restaurace, kde se setkal Prymula s Faltýnkem. Magistrát povede správní řízení

ČTK

Roman Prymula | FOTO: ČTK

Pražský primátor Zdeněk Hřib informoval, že magistrát povede správní řízení s právnickými a fyzickými osobami odpovědnými za porušení opatření ve věci schůzky ministra zdravotnictví Romana Prymuly a předsedy poslanců ANO Jaroslava Faltýnka v podniku Rio’s Vyšehrad. Hygienická stanice hlavního města Prahy (HSHMP​) potvrdila redakci deníku FORUM 24, že obdržela podněty na prošetření.

„Magistrát povede správní řízení s právnickými a fyzickými osobami ve věci porušení vládních nařízení týkajících se restaurace Rio’s. I když si zjevně někdo myslí, že někteří lidé jsou si rovnější, pravidla tady stále platí pro všechny stejně,“ napsal dnes v reakci na porušení vládních opatření Prymulou a Faltýnkem pražský primátor Zdeněk Hřib. Redakce deníku FORUM 24 proto oslovila pražskou hygienu, jaké stanovisko k této kauze zaujímá.

archiv

„Hygienická stanice hlavního města Prahy jako místně a věcně příslušný orgán ochrany veřejného zdraví v metropoli obdržela v dané souvislosti určité podněty, které však musí být nejprve řádně zpracovány a následně detailně vyhodnoceny z pohledu rámcově obsahového a následně také právně – formálně – relevantního,“ sdělil tiskový mluvčí HSHMP​ Zbyněk Boublík.

Orgán ochrany veřejného zdraví podle něj však nebude a ani nemůže poskytovat k dané věci jakákoli konkrétnější stanoviska. „Nutno doplnit, že orgán ochrany veřejného zdraví je toliko oprávněn k řešení případných přestupků proti nařízením vydaných Ministerstvem zdravotnictví či samotným věcně a místně příslušným orgánem ochrany veřejného zdraví, přijatých v souvislosti se zákonem č. 258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví,“ doplnil Boublík.

„Není však kompetentní k řešení případných přestupků proti vydaným krizovým opatřením vyplývajících z usnesení vlády za stávajícího nouzového stavu a přijatých v návaznosti na zákon č. 240/2000 Sb., o krizovém řízení a o změně některých zákonů (krizový zákon). Takovým orgánem je úřad obce s rozšířenou působností,“ uzavřel mluvčí.

Ministr zdravotnictví i přes apel premiéra Andreje Babiše odmítl rezignovat na svou funkci. Šéf poslanců hnutí ANO Jaroslav Faltýnek však po schůzce s premiérem rezignoval na pozici prvního místopředsedy hnutí ANO, kterou tímto dal k dispozici.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner