Pražská reformní koalice především zdražuje, tvrdí Nacher

primátor Hřib vyvěšuje LBGT komunity na úřední budově hlavního města. ()

Vedení hlavního města v čele s primátorem Zdeňkem Hřibem (Piráti) přes sliby o reformních krocích stále  zvyšuje životní náklady Pražanů. Na říjnovém zastupitelstvu to řekl opoziční zastupitel Patrik Nacher (ANO) s žádostí na zařazení mimořádného bodu „zdražování v Praze“.

,,Po nájemném, hrozbě zvýšení vodného, stočného, elektřiny, daně z nemovitosti, teď je tam i svoz odpadů. Přečetli jsme si, je to v oblasti návrhů, že parkovné je v Praze levné, že by to chtělo zdražit, a já jsem v jednom rozhovoru slyšel primátora u Xavera, že by se mělo něco udělat s jízdným, že je nejlevnější v Evropě, věcí je víc a musíme se o tom bavit,“ řekl a vzpomněl zároveň na předvolební sliby Pirátů. ,,Pokud si vzpomínám, nikdo to v programu neměl, většina tam měla, že nebudeme zvyšovat náklady občanů, především v oblasti bydlení a nebudeme to komplikovat.“

Vlnu nesouhlasu vzbudilo mimo jiné i zdražení daně z nemovitostí, které zastupitelstvo schválilo během zářijové schůze. Proti se přitom tehdy postavili i členové koalice z řad Spojených sil pro Prahu. V důsledku tohoto rozhodnutí zaplatí Pražané v příštím roce až dvojnásobnou daň s tím, že stanovení konečné výše bude na jednotlivých městských částech.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]