Pražská ODS nabídla spolupráci Pirátům. Jsou momenty, kdy musíme stát při sobě, vzkázala

Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) (archiv Hlavního města Prahy)

Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) | FOTO: archiv Hlavního města Prahy

Přes spory, které dlouhodobě panují na pražském magistrátu, nabídla místní organizace Občanské demokratické strany primátorovi hlavního města zapojení se do delegace, která má vyjádřit podporu Ukrajině v její složité situaci. Primátor na Ukrajinu odcestuje 14. února a ODS nabídla účast na jeho cestě. Zároveň slíbila finanční zajištění celé akce.

Zdeněk Hřib se má na dvoudenní návštěvě Kyjeva setkat s představiteli ukrajinské metropole. Cílem této zahraniční cesty je vyjádření podpory Prahy nejen Kyjevu, ale i celé Ukrajině, která zejména v posledních týdnech a měsících čelí nebezpečí agrese ze strany Ruska.

(Týdeník FORUM)

Předseda zastupitelského klubu ODS Zdeněk Zajíček proto oficiálně nabídl primátorovi účast zástupce magistrátní opoziční strany na této zahraniční cestě. „Ačkoliv můžeme mít na směřování, rozvoj a řízení našeho hlavního města rozdílné názory, jsou témata, kde cítíme morální odpovědnost aktivního vyjádření podpory a spolupráce,“ vysvětlil Zajíček.

Zároveň primátorovi slíbil, že by ODS uhradila veškeré související náklady s touto cestou.Jsme přesvědčeni, že v pohledu na tak klíčová témata, jako je bezpečnost, ochrana svobod a národní celistvosti, bychom měli umět společně s vedením hlavního města vyjádřit jednotný postoj,“ sdělil Zajíček. „Věříme, že jsou témata, kde bychom měli umět spolupracovat,“ dodal.

Společnou podporu projevenou osobní účastí zástupců Prahy napříč politickým spektrem považuje za silný projev solidarity a přátelství s obyvateli Kyjeva a celé Ukrajiny. ODS ovšem vyjádřila i svou důvěru v to, že cesta Zdeňka Hřiba není motivována pouze ziskem politických a mediálních bodů.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články