Pražská TOP 09 se distancovala od výroků starosty Koláře. Řekl, že by si neměli zavírat dveře před hnutím ANO

Europoslanec Jiří Pospíšil (TOP 09)  (Jiří Pospíšil)

Europoslanec Jiří Pospíšil (TOP 09) | FOTO: Jiří Pospíšil

Starosta Prahy 6 a kandidát na poslance Ondřej Kolář (TOP 09) v rozhovoru pro Seznam Zprávy prohlásil, že není taktické si zavírat dveře u hnutí ANO, protože jde o etablovanou politickou stranu. Předsednictvo TOP 09 se od něj distancovalo.

Kolář nejprve prohlásil, že si povolební situaci představuje tak, že by s hnutím ANO nebylo vůbec nutné jednat. „V topce je to teď opravdu ložené tak, že s ANO spolupracovat nechceme,“ sdělil v rozhovoru pro Seznam Zprávy.

Karel Kaufner s Andrejem Babišem ml. (Karel Kaufner / použito se souhlasem autora)

Na druhou stranu však také řekl, že hnutí stávajícího premiéra je podle něj etablovanou politickou silou, s níž je potřeba počítat alespoň výhledově. Předsednictvo strany svým výrokem však rozlítil.

„Členové předsednictva TOP 09 Praha jsou šokováni vyjádřeními Ondřeje Koláře ohledně možné povolební spolupráce koalice SPOLU s hnutím ANO, která jsou zcela v rozporu s postoji TOP 09 i TOP 09 Praha, a proto se od nich kategoricky distancují. Vzhledem k závažnosti těchto výroků je v pondělí probere i krajský výbor,“ vyjádřil se pro redakci FORUM 24 za předsednictvo pražské TOP 09 Jiří Pospíšil.

Starosty se zastala předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová. „Ondřej Kolář řekl, že s hnutím ANO ne. Žádnou možnost spolupráce s hnutím ANO i bez Andreje Babiše nepřipustil,“ vysvětlila.

Výrok však rozlítil předsedu poslaneckého klubu TOP 09 Vlastimila Válka. „Od syna diplomata bych očekával, že bude mít v genech nějaký smysl pro tato vyjádření. Dokud budu místopředseda strany, k ničemu takovému nedojde. A pokud by o tom někdo z naší koalice uvažoval, v tu chvíli končím,“ konstatoval pro Seznam Zprávy.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]