Pražské hudební kluby vydaly společnou výzvu proti fašizaci společnosti

Eric Drooker

Hudební kluby Rock Café, Containall, Stalin, Cross, Radio 1, Klubovna a zhruba dvacítka dalších se spojily a vydali prohlášení, ve kterém se vymezují proti víkendovým událostem v metropoli, jejichž vrcholem byl žhářský útok na Autonomní sociální centrum Klinika. Ve výzvě s názvem Kluby proti fašizaci, zveřejněné 9.2. 2016, vyjadřují zneklidnění nad tím, že politicky motivované výhrůžky a násilí začínají být v České republice běžnou praxí a zásadně se vymezují proti argumentům, že jde o důsledky migrace. Kluby ve výzvě žádají politiky, aby přestali rozdělovat společnost a kreslit obraz vnitřního nepřítele. Zároveň apelují na odpovědné složky státní správy a policie, aby vyšetřily násilné útoky i výroky, které je podněcují.

Celé prohlášení si můžete přečíst zde.

Prohlášení hudebních klubů

Prohlášení hudebních klubů

Eric Drooker

Jak píše Radio Wawe, policie v souvislosti se sobotními demonstracemi zatím obvinila mladíka, který vystřelil z poplašné pistole na srazu krajně pravicové Národní demokracie. Hrozí mu za to až dva roky za mřížemi. Dalšímu muži policisté v sobotu na shromáždění sympatizantů Bloku proti islámu a Úsvitu odebrali sekyru, což bylo ohodnoceno jako přestupek. Celkem policie ze spáchání přestupku podezírá 17 lidí. V průběhu vyšetřování je také žhářský útok na Autonomní sociální centrum Klinika.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu freeczechmedia@gmail.com