Pražský hrad utratil v covidovém roce o čtvrt miliardy víc, než směl, ale podnikatelé měli mít vatu

Miloš Zeman a Vratislav Mynář  (ČTK)

Miloš Zeman a Vratislav Mynář | FOTO: ČTK

O téměř čtvrt miliardy korun víc, než měl povoleno, vytáhl ze státní pokladny v loňském roce Pražský hrad. Přesněji řečeno, jeho dočasné osazenstvo Zeman, Mynář a spol.; jejich pobyt na Pražském hradě a v Lánech nás všechny v loňském roce stál přes 620 milionů korun v celkovém úhrnu. Hrad poslal do sněmovny ke schválení děsivé překročení rozpočtu o 235 milionů. Bez řečí schválit tuto sekeru samozřejmě navrhli komunisté.

Ohromné navýšení výdajů ani Vratislav Mynář nepřišel před poslance obhájit, omluvil se. Zřejmě má teď tak trochu více starostí, když ho vyšetřuje kromě Policie ČR i OLAF. A jak Pražský hrad vysvětluje, že si od nás vzal o čtvrt miliardy navíc? Prý za to může hlavně čínský virus.

Týdeník FORUM | FOTO: FORUM 24 (FORUM 24)

Hrad přišel o vstupné od návštěvníků (protože se tam Zeman a spol. zabarikádovali) a další propad v příjmech způsobil nižší zájem o pronájmy na kulturní akce.  Jinak řečeno, Pražský hrad přišel o velkou část příjmů, a co udělal? Nepřistoupil k úsporným opatřením, prostě si chybějící peníze vzal ze státní pokladny.

Je to zajímavý přístup. Zatímco firmy a soukromí podnikatelé tvrdě osekali náklady a i tak mnohdy kolabovali a krachovali, Hrad si prostě vzal 235 milionů a utrácel vesele dál. A přitom Zemanova kamarádka, kterou dosadil na ministerstvo spravedlnosti, Marie Benešová, podnikatelům moudře vzkázala, že mají mít vatu, aby přežili. Zvláštní, Zeman s Mynářem vatu nepotřebují? Ne, nepotřebují. Ti mají naše daně a Babiše s komunisty a ČSSD, kteří jim odsouhlasí cokoliv.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]