Prchal si nás vodí. Němcová řekla, jak je nutné nahlížet na Babišovu kampaň

Miroslava Němcová (ODS) (Zbyněk Pecák / se svolením autora)

Miroslava Němcová (ODS) | FOTO: Zbyněk Pecák / se svolením autora

Předvolební kampaň, kterou nepřetržitě deset let vede Andrej Babiš a jeho tým píáristů, je postavená na absurdním chování a vyjadřování hlavního protagonisty. Nedokáže zaujmout vizí nebo myšlenkami, takže používá něco jiného. Čím větší nesmysl, tím větší údiv obecenstva a tím větší debaty. A přesně na to naráží ve svém příspěvku na twitteru senátorka Miroslava Němcová. Radí, jak je nejlepší k této formě kampaně přistupovat.

„Prchal si nás pěkně vodí: cokoli on pro toho gaunera vymyslí, my rozebíráme, karikujeme, různě komentujeme. A tím zadarmo mnohonásobně propagujeme. Čím větší pitomost, tím spíš se chytneme. Počítá s tím, má to zakalkulováno. Nereagovat, nešířit, i když to svádí,“ napsala Miroslava Němcová v příspěvku, který měl velký ohlas.

(Týdeník FORUM)

Naráží na aktuální kousek z dílny Babišových píáristů. Miliardáře, který byl nejhorší ve zvládání covidu, který rozvrátil veřejné peníze a pomohl v době vládnutí především sám sobě, naložili do polepeného karavanu za několik milionů korun a vozí ho po vesnicích na Moravě, kde jako strejda z lidu na návsi stařenkám vypráví, jak jsou na něj všichni zlí, jak se ho bojí, jak je všechno kámpáň a že za něj se oni na vesnici měli nejlépe. Tedy alespoň ti, kteří přežili. Ty desítky tisíc zbytečně mrtvých lidí Babiš moc nezmiňuje. A to vše se děje v pracovní době. V době, kdy má pracovat ve sněmovně, za což ho lidé platí ze svých daní.

To je přesně ten moment, kdy si každý soudný člověk s údivem říká: Vždyť to není možné, tohle si troufá? Copak ti lidé si nepamatují, co se tu dělo před několika měsíci? Dost možná ne. I proto si dovoluje vyrukovat s heslem Za Babiše bylo líp.

Ano, a právě na to naráží Miroslava Němcová. Takovou hroší kůži a nesmírnou drzost, jakou má Babiš a jeho tým, v tuzemské politice u jiné osoby nenajdeme. Vysát státní pokladnu, rekordně zadlužit zemi, mít velký podíl na vysokých cenách a pak objíždět republiku a vyprávět, že za něj bylo lépe. To je tak šílené, že si o tom opravdu lidé povídají a nevědomky šíří kámpáň. Je to tak absurdní, že to zaznamenávají komentátoři. A tím šíří kámpáň.

Je potřeba věřit tomu, že tohoto troufalého a nestoudného politika už voliči prohlédli a nebudou ho chtít za svého prezidenta.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]