Prchalovi trollové chybují: Kopírují do komentářů na FB i pokyny šéfů

archiv

Pusa pro Marka Prchala, propagandistu Andreje Babiše | FOTO: archiv

O tom, že PR hnutí ANO a Andreje Babiše je ve svém základu postaveno na lži, vědí všichni soudní lidé. Marek Prchal, marketingový guru českého premiéra, ovšem nemůže stíhat všechno sám, a proto musí používat celou armádu „trollů“, tedy najatých lidí, kteří za peníze píší do internetových diskuzí komentáře, podporující bezchybného předsedu vlády. Poslední dobou ovšem začínají pro Prchala pracovat lidé, kteří poskytují Babišovi spíš medvědí službu.

Například taková paní Hana Vašků, neexistující dáma, která si ráda do facebookových debat také napíše názor, může být klidně vousatým čtyřicátníkem, který za pár korun nadává na všechny strany.

Problém je ovšem v tom, že u toho moc nepřemýšlí, proč taky? Všechny povely jdou jasně od špiček PR týmu a stačí jen použít oblíbenou kombinaci exministryně Taťány Malé, tedy Ctrl C + Ctrl V. Přesto je ovšem třeba si text, který za imaginární osobu vkládáte, alespoň přečíst.

Jinak se totiž může klidně stát, že zapomenete smazat větu „Zkopírované kousky textu můžete připnout, aby po 1 hodině neskončila jejich platnost“. A ta skutečně v komentáři „Hany Vasku“ nemá co dělat.

Jsem si s “Hanou Vašku” beztak také někdy “povídal”. Marku Prchale, musíš lépe instruovat trollí farmu hnutí ANO. Před…

Zveřejnil(a) Ivan Bartos dne Středa 5. června 2019

Chyba Babišových trollů pobavila i šéfa Pirátů Ivana Bartoše, který komunikaci neexistujícího uživatele Facebooku zveřejnil na svém profilu.

„Jsem si s “Hanou Vašku” beztak také někdy “povídal”. Marku Prchale, musíš lépe instruovat trollí farmu hnutí ANO. Před ctrl C a ctrl V zkontrolovať!!! Škoda každého kompromitovaného profilu. Jdu se mrknout, zda je to úplný fake nebo brigoška. To neroste na stromech,“ vzkázal Bartoš premiérovu vrchnímu imagemakerovi.

Facebookové trollení hnutí ANO má stále své mezery. Někdy se komentáře ke statusu objeví v čase, kdy ještě text nebyl ani publikován, jindy se fanynkou Andreje Babiše podle fotografií stane Miss Texas nebo manželka fotbalové hvězdy Zlatana Ibrahimoviče, toho času žijící v Kladně.

Nebo se někdy nepodaří trollům vysvětlit, že k jednomu statusu pana premiéra nemohou dva žoldáci u klávesnice přispívat stejným textem.

Chtělo by to požádat o pomoc Jaromíra Soukupa, ten se totiž veřejně chlubí, že jedno z oddělení jeho společnosti Médea za úplatu nabízí celou farmu nájemných internetových „diskutérů“.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner