Před ministerstvem zdravotnictví ležel mrtvý muž. Podle policie se zastřelil

Ilustrační foto (ČTK)

Ilustrační foto | FOTO: ČTK

Před budovou ministerstva zdravotnictví v Praze se ve čtvrtek večer zastřelil padesátiletý muž. Vyplývá to z vyjádření mluvčích pražské policie Evy Kropáčové a pražské zdravotnické záchranné služby Jany Poštové. K motivu sebevraždy se Kropáčová nechtěla vyjadřovat.

„Policisté aktuálně zasahují na Palackého náměstí, kde byl nalezen muž bez známek života. Na základě prvotního šetření nelze vyloučit, že se jedná o sebevraždu,“ informovali policisté ve čtvrtek po 20. hodině na twitteru.

Muž ležel podle záběrů zveřejněných na webu Aktu.news u vchodu do ministerstva na Palackého náměstí. Na místě jsme nalezli padesátiletého muže se střelným poraněním, bohužel neslučitelným se životem. Takže jsme mu už nedokázali jakkoli pomoci, potvrdila mluvčí pražské záchranky Jana Poštová. Na místo proto podle ní vyjel koroner.

Policie dostala oznámení o nálezu muže bez známek života zhruba patnáct minut po dvacáté hodině, informovala policejní mluvčí Eva Kropáčová. Na místě kriminalisté provedli šetření, na základě kterého zjistili, že muž spáchal sebevraždu zastřelením,“ potvrdila. Policisté podle ní našli střelnou zbraň, která se bude dál zkoumat. „S ohledem na rodinu neposkytujeme tyto informace,“ odpověděla Kropáčová na dotaz, jestli policie zná motiv sebevraždy.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články