Štěpán Kotrba, který se rád prezentuje jako novinář, v čemž ho podporují například Parlamentní listy, se do paměti veřejnosti zapsal především svým útokem pepřovým sprejem na bezdomovce během sjezdu ČSSD. Nyní se tento oblíbenec Miloše Zemana rozhodl hodnotit práci redaktora České televize.

Jakub Szántó právě skončil svou misi na Blízkém východě, odkud pravidelně informoval diváky veřejnoprávní televize o místním dění a vrátil se do České republiky. Jako dárek dostal od Štěpána Kotrby kritický komentář své práce. „Jakub Szántó, sedící v Izraeli a vyjadřující se o Sýrii, by mohl za třetinové peníze sedět v Praze a vyšlo by to nastejno. Číst noviny lze i z Kavčích hor,“ napsal Kotrba na Twitter.

Jeden z neoceňovanějších českých novinářů však vzal Kotrbův vzkaz s nadhledem. „Štěpán Kotrba, odhodlaný bojovník za pravdu a udatný ochránce proti bezdomovcům, si na mě v poslední den mého pětiletého nasazení v Orientu vzpomněl. To je milé!,“ vzkázal Szántó na sociální síti.

Převaha Jakuba Szántó nad panem Kotrbou je jasná a drtivá.

 

Výplod rádobynovináře Kotrby okomentoval také Miroslav Kalousek, který ocenil práci blízkovýchodního zpravodaje ČT. „Pane , politici nemají chválit novináře a naopak, takže se omlouvám. Leč bez stranického akcentu budu rád tvrdit, že jste ve své práci stoprocentní profesionál a navíc statečný chlap. Tak proč si, proboha, všímáte takového póvlu? Orel much nelapá,“ vzkázal předseda poslanců TOP 09.

Na ostrou kritiku z okruhu lidí, spolupracujících s Parlamentními listy, je už bohužel Jakub Szántó zvyklý. Před nedávnem ho totiž tento prohradbí „zpravodajský“ server obvinil, že si místo práce užívá pláže Izraele. Ke smůle webu ovšem došlo k slovnímu útoku v momentě, kdy se redaktor vůbec v této zemi nenacházel, na což upozornil na Twitteru.

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora