Před časem „novinář“ Kotrba útočil na bezdomovce, teď uráží redaktora Szántó

Twitter

Jakub Szántó | FOTO: Twitter

Štěpán Kotrba, který se rád prezentuje jako novinář, v čemž ho podporují například Parlamentní listy, se do paměti veřejnosti zapsal především svým útokem pepřovým sprejem na bezdomovce během sjezdu ČSSD. Nyní se tento oblíbenec Miloše Zemana rozhodl hodnotit práci redaktora České televize.

Jakub Szántó právě skončil svou misi na Blízkém východě, odkud pravidelně informoval diváky veřejnoprávní televize o místním dění a vrátil se do České republiky. Jako dárek dostal od Štěpána Kotrby kritický komentář své práce. „Jakub Szántó, sedící v Izraeli a vyjadřující se o Sýrii, by mohl za třetinové peníze sedět v Praze a vyšlo by to nastejno. Číst noviny lze i z Kavčích hor,“ napsal Kotrba na Twitter.

Jeden z neoceňovanějších českých novinářů však vzal Kotrbův vzkaz s nadhledem. „Štěpán Kotrba, odhodlaný bojovník za pravdu a udatný ochránce proti bezdomovcům, si na mě v poslední den mého pětiletého nasazení v Orientu vzpomněl. To je milé!,“ vzkázal Szántó na sociální síti.

Převaha Jakuba Szántó nad panem Kotrbou je jasná a drtivá.

 

Výplod rádobynovináře Kotrby okomentoval také Miroslav Kalousek, který ocenil práci blízkovýchodního zpravodaje ČT. „Pane , politici nemají chválit novináře a naopak, takže se omlouvám. Leč bez stranického akcentu budu rád tvrdit, že jste ve své práci stoprocentní profesionál a navíc statečný chlap. Tak proč si, proboha, všímáte takového póvlu? Orel much nelapá,“ vzkázal předseda poslanců TOP 09.

Twitter

Na ostrou kritiku z okruhu lidí, spolupracujících s Parlamentními listy, je už bohužel Jakub Szántó zvyklý. Před nedávnem ho totiž tento prohradbí „zpravodajský“ server obvinil, že si místo práce užívá pláže Izraele. Ke smůle webu ovšem došlo k slovnímu útoku v momentě, kdy se redaktor vůbec v této zemi nenacházel, na což upozornil na Twitteru.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner