Před mítinkem ANO namalovali na chodník kříže. Babišisty najatá firma opařila jednoho z demonstrujících

Bývalý ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO)  (ČTK)

Bývalý ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) | FOTO: ČTK

Na mítincích ANO přituhuje. Své o tom ví členové spolku Milion chvilek pro demokracii v Českých Budějovicích. Podobně jako před časem v Průhonicích namalovali i v tomto městě na chodník před mítinkem ANO křížky, které měly symbolizovat zbytečně zemřelé na čínský virus během vládou nezvládnuté pandemie. Jenže tentokrát po křížcích babišisté jen nešlapali. Město vedené ANO je nechalo najatou firmou odstranit. Akci doplnil incident, kterým se zabývá policie.

„K nelibosti předvolebního stánku hnutí ANO, za přítomnosti Richarda Brabce, primátor Českých Budějovic Jiří Svoboda o víkendu osobně řídil odstranění křížů úklidovou firmou města. Pracovník úklidové firmy FCC, se slovy „mám mu obtočit tu hadici kolem krku“, opařil vysokotlakým čističem nohu spoluobčana, který stál v místě piety s nápisem Vláda zmařených životů,“ popsal deníku FORUM 24 jeden ze členů českobudějovického spolku Milion chvilek pro demokracii.

Miloš Zeman s Vladimirem Putinem (ČTK)

Vedení města nechalo policií vyslechnout organizátory akce. Policisté ale ve vyšetřování nepokračují. Naopak se budou zabývat možným ublížením na zdraví ze strany firmy, která úklid na pokyn primátora zajišťovala. „Dotčení občané pietu následující den křídami obnovili s domluvou na magistrátu, že kříže v úterý  dobrovolně odstraní. Čest památce zesnulých,“ dodal člen spolku Milion chvilek pro demokracii.

S odporem se nyní setkávají členové ANO téměř na každém mítinku. Většinou jsou tyto akce namířené proti premiérovi. Na toho lidé mnohdy pokřikují navávky, výzvy, aby přestal krást, případně aby se vrátil na Slovensko. Zřejmě nejostřejší byla situace v Průhonicích, kde Babiš bydlí. Na tamním mítinku přišla kromě zástupců Milionu chvilek pro demokracii i další skupina lidí, která „má problém“ s premiérem. Jeden z mužů po Babišovi házel vejce. Premiér se musel schovat do své cukrárny na náměstí.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu freeczechmedia@gmail.com