Před sto lety se narodila herečka Zsa Zsa Gaborová

Eric Drooker

Americká herečka maďarského původu Zsa Zsa Gaborová, narozená před sto lety, 6. února 1917, se objevila ve více než padesátce filmů, proslavila se ale hlavně svým životním stylem a četnými aférami a rozvodovými procesy. Vdaná byla celkem devětkrát, jedno z těchto manželství bylo později anulováno.

Gaborová se narodila v Budapešti v tehdejším Rakousko-Uhersku. V roce 1936 zvítězila v soutěži Miss Maďarska a v roce 1941 následovala svou sestru Evu do Hollywoodu. Od 50. let se objevovala v televizních seriálech a v desítkách filmů. Jednu z mála hlavních rolí dostala v hudebním filmu Johna Hustona Moulin Rouge (1952). K jejím úspěšným snímkům patří také thriller Dotek zla režiséra Orsona Wellese (1958), dále pak Příběh tří lásek či Dívka v Kremlu.

První manželství uzavřela Gaborová již jako dvacetiletá, tehdy si vzala tureckého diplomata Burhana Asafa Belgeho, s nímž se po pár letech rozvedla. Následovala řada dalších sňatků, mezi její manžely patřil například princ Frederic von Anhalt, za něhož se provdala v roce 1986. Zemřela vloni 18. prosince, na sklonku života trpěla řadou zdravotních problémů.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]