Předávám MPSV ve výborném stavu, chlubí se Maláčová. Lidé se jí vysmáli a připomněli chyby

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) (ČTK)

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) | FOTO: ČTK

Ministryně práce a sociálních věcí v demisi se pochlubila, jak dobře ve svém úřadu pracovala a že jej svému nástupci předává ve stavu, za který se nemusí stydět. Jana Maláčová ovšem zapomněla na všechno, co se jí naopak nepodařilo, včetně velmi důležité důchodové reformy, což jí ovšem lidé na sociální síti připomněli.

“Nezaměstnanost opět klesla! Jsme na 3,3 procentech, tedy o půl procentního bodu méně než loni. V listopadu bylo 245 549 uchazečů o zaměstnání, tedy o 6140 méně než v říjnu. Dlouhodobě jsme na špici celé EU a já díky rekordní zaměstnanosti předávám MPSV ve výborném stavu,” napsala Maláčová na twitter. Reakce, které se ihned začaly objevovat, ji ovšem musely vyvést z omylu. 

Expertka pro sociální péči z ODS Lenka Kohoutová totiž končící ministryni vysvětlila, že situace tak skvělá skutečně není. “To nemůžete myslet vážně! Co předražené a nefunkční IT systémy? Co nezvládnutá důchodová reforma? Velká novela zákona o sociálních službách nula! Co záměr zrušení OSSZ v ČB? Co rozdělování odborů, abyste upíchla lidi okolo sebe? To je fakt dobrá kondice???” zeptala se ředitelka Domova pro osoby se zdravotním postižením Sulická.

()

Ani další uživatelé twitteru ve svých vzkazech Maláčovou nechválili. “Mezi mírou nezaměstnanosti a vládou je přesně nulová spojitost. Pokud by se tedy někdo nechtěl chlubit snižováním nezaměstnanosti dalším nabobtnáváním řad státních zaměstnanců,” napsal jeden. “Nedostatek pracovní síly, inflace. Ale jedno se vám musí přiznat, okleštit to umíte hezky na něco, co se může jevit pozitivně. Až teda na to, že tomu nemůžete věřit snad ani vy sama, nebo ano?” ptal se další.

Padly i dotazy na to, jak MPSV řeší nedostatek více než 300 tisíců řemeslníků, stavebních dělníků a dalších potřebných profesí, nebo zda u pojmu výborném ve statusu ministryně v demisi nechybí uvozovky. “A ještě tu pohádku o tom, že máme i stejný průměrný plat jako v Německu. Ale až večer, bude se mi u ní lépe usínat. Děkuji,” dodal jeden z diskutujících.

Představy Jany Maláčové o dobrém fungování ministerstva práce a sociálních věcí se evidentně liší nejen od představ odborníků v daném oboru, ale i veřejnosti. Ta by určitě potřebovala třeba důchodovou reformu, ale tu nebyla schopna končící členka vlády předložit v takovém stavu, aby se jí ekonomové nesmáli a mohli by se jí se vší vážností zabývat.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články