Předčasná radost z průzkumu. Komunisté už dávno nejsou jen strašidelný zámek KSČM

Premiér Andrej Babiš a předseda KSČM Vojtěch Filip při pietním aktu 70. výročí úmrtí Edvarda Beneše
 (ČTK)

Premiér Andrej Babiš a předseda KSČM Vojtěch Filip při pietním aktu 70. výročí úmrtí Edvarda Beneše | FOTO: ČTK

Vypadá to jako pěkný dárek k výročí 30 let od pádu komunismu. Těch třicet let trvalo, aby v průzkumu volebních preferencí konečně vyšlo, že by se KSČM nedostala do poslanecké sněmovny. Radost je to bohužel předčasná. Jde o jeden jediný průzkum a volby jsou daleko, to zaprvé. Především je to ale tak, že komunisté se už dávno transformovali. Temné rudé síly tady nevlastní jen KSČM, ale i ANO.

KSČM připomíná stále více a více strašidelný zámek s postavami, jako jsou soudruzi Skála, Semelová nebo Vojta Filip, jak předsedu estébáka oslovuje pan prezident. Při trvajícím úpadku stalinistické party se vyrojilo ANO hrající si navenek na pravicovou stranu vlastněnou estébákem. Skutečnost je ale taková, že tato kamufláž už dávno spadla.

Že ANO ukradlo voliče komunistům, není přesné označení situace. Babiš a jeho parta komunisty jednoduše zastoupili. Převálcovali je stamilionovým marketingem a hrou na moderní levici. V jádru jsou to samozřejmě stejně uvažující lidé jako Semelová nebo Filip. Jen to neříkají veřejně.

Pravda je taková, že ANO je prolezlé komunisty a estébáky od vedení až po regionální buňky. Právě v regionech se k Babišovi přidávají předrevoluční komunisté. V těch dlouhé roky bobtnalo rozhořčení z toho, že je tu svoboda. Do KSČM se jim nechtělo, ale k Babišovi ochotně vstoupili. Navíc jim pomáhá k získání pěkných funkcí.

ANO jsou ještě nebezpěčnější komunisté než KSČM. Tím, že si ANO hraje čas od času na catch all party, tedy že je tu pro všechny, tak pro nepozorné voliče slušně maskuje, o co politickému oddělení jistého holdingu jde.

Společnost se po třiceti letech neprobudila. Voliči bolševiků nezmizeli. Není co slavit. Jen už svůj hlas nehodí komunistům z KSČM. Hodí ho komunistům z ANO.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner