Nechceme se už nikdy stydět za prezidenta. Předplaťte si Týdeník FORUM

()

Za posledních devět let jsme neměli mnoho příležitostí, kdy bychom mohli být hrdí na prezidenta Miloše Zemana. Po budoucí prezidentské volbě  ale může být situace ještě horší. Češi se musí zasadit o to, aby v jejich čele nestál pologramotný miliardář, který pohrdá pravidly demokratické společnosti a útočí na nejtemnější pudy našich spoluobčanů.

Aby v lednu 2023 zvítězil dobrý a demokraticky jednající kandidát, musíme všichni vyvinout zásadní občanskou aktivitu. My jako publicisté a novináři v redakci deníku FORUM 24 a Týdeníku FORUM uděláme pro úspěch demokratického kandidáta vše, co bude v našich silách, ačkoli nyní nemáme jednoho favorita. To je věcí dalšího vývoje a férové soutěže. Chceme ale napomoci této férové soutěži tím, že se jasně postavíme kandidátovi, který má diametrálně lepší možnosti než ostatní.

Nyní je již v podstatě jasné, že se o křeslo prezidenta republiky bude ucházet šéf hnutí ANO Andrej Babiš. Ten vlastní dvoje velké noviny, několik webů, desítky časopisů, nejsilnější soukromé rádio a také televizní stanici.  Právě proto tu jsou potřeba média s jasně vyhraněným postojem, které brání demokracii před tmářstvím, populismem a extrémismem. Budeme informovat o demokratických kandidátech, budeme jim dávat prostor a budeme sledovat jejich kampaně.

Chcete napomoci tomu, aby v čele České republiky stál prezident slušný, reprezentativní, který nestojí v žádném střetu zájmů? Podpořte nezávislé médium a předplaťte si Týdeník FORUM ZDE. 

Týdeník FORUM tvoří redakce deníku FORUM 24. Jde o nezávislé noviny, které se nebojí informovat o všem, o čem jiná média často prostě a jednoduše mlčí. Nechceme patřit do ruské sféry vlivu, chceme být součástí západního demokratického společenství a odmítáme kumulaci moci v jedněch rukou. Odmítáme zneužívání médií politiky. 

K tomu, abychom byli slyšet, potřebujeme vaši podporu! Předplaťte si Týdeník FORUM, ať už tištěnou nebo digitální verzi, a každý týden si přečtěte aktuální kauzy, komentáře nebo rozhovory k tomu, co hýbe Českou republikou i světem. 

V Týdeníku FORUM rozhodně není jen politika. Najdete zde kvalitní snímky skvělých fotografů, kulturní tipy a recenze, seriál o šarlatánech, kteří zneužívají lidskou bezmoc a strach, rubriku Nová Orientace pro náročné čtenáře nebo třeba zajímavou historii. Předplaťte si Týdeník FORUM ZDE a můžete získat i dárek!