Předpověděli autoři Simpsonových koronavirus již v roce 1993?

Na internetu se začala řešit dosti pikantní záležitost. Objevil se totiž obrázek ze seriálu Simpsonovi, který působí dojmem, že autoři této kreslené klasiky předpovídali koronavirus. Dokonce měli o tomto strašákovi současných dní natočit díl už v roce 1993. Jak je možné, že Simpsonovi věděli už tehdy, že se nebezpečný virus objeví?

Především na sociálních sítích se nyní šíří koláž, která ve čtyřech obrazech ukazuje, jak se Matt Groening a jeho kolegové předvedli jako zdatní věštci. Ve 21. epizodě čtvrté série se totiž děj odehrával kolem nebezpečné horečky, takzvané „Osaka flu“. Řádění choroby ve Springfieldu způsobí ve městě paniku a animovaní hrdinové se musí vypořádat s mnohými problémy. Fragmenty z epizody ilustrují první tři obrázky.

Ten poslední poté ukazuje oblíbenou postavu televizního moderátora Kenta Brockmana, který varuje před „corona virem“. Tento snímek, který nyní budí rozruch, je ovšem podvrhem. Jak upozornil server Snopes.com, je vystřižen z šestého dílu, 22. série a nápis je pozměněn.

Jak se tedy ukázalo, ani tak šikovní scenáristé, jakými jsou ti, kteří vytvářejí seriál Simpsonovi, budoucnost předvídat neumějí.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner