Předseda komise Blažek se omluvil Tuhému. Šlachta o jeho telefonu nemluvil

Policejní prezident Tomáš Tuhý (ČTK)

Policejní prezident Tomáš Tuhý | FOTO: ČTK

Policejní prezident Tomáš Tuhý zveřejnil na stránkách Policie ČR tiskové prohlášení, které reaguje na únik informací údajně ze sněmovní vyšetřovací komise k policejní reorganizaci.

Den poté, co komise vyslechla bývalého ředitele ÚOOZ Roberta Šlachtu a olomouckého vrchního státního zástupce Ivo Ištvana, zveřejnil Radiožurnál informace anonymních zdrojů. Podle nich Šlachta před komisí vypověděl, že telefon, který prý používali blízcí policejního prezidenta Tuhého (nikoli SIM karta), měl být používán k vynášení informací z vyšetřování údajně zmanipulovaných IT zakázek. Šlachta měl přiznat, že nemá důkazy, pouze indicie, a případ je stále ve fázi prověřování.

Tuhý sám už dříve veškerá nařčení bývalého ředitele ÚOOZ, týkající se jeho osoby, odmítl. Předseda vyšetřovací komise Pavel Blažek mu měl potvrdit, že v médiích zmiňované informace od Šlachty před komisí nezazněly, a osobně se za tento únik policejnímu prezidentovi Tuhému a ministru vnitra Chovancovi omluvil.

Bývalý šéf ÚOOZ Robert Šlachta (ČTK)

Prohlášení policejního prezidenta Tomáše Tuhého

Před pár minutami jsem byl oficiálně informován předsedou vyšetřovací komise dr. Pavlem Blažkem o jeho pozici k údajnému úniku informací ze včerejšího jednání komise. Pan předseda se omluvil panu ministru vnitra i mně za údajný únik ze včerejšího jednání, zejména pak za medializované informace, jež měl údajně říci Robert Šlachta směrem ke mně a k mé rodině. Dále pan předseda konstatoval, že Robert Šlachta tyto zmíněné záležitosti před komisí neprezentoval. Nemám důvod jakkoliv pochybovat o slovech pana předsedy.

Šokuje mne, že se média, zčásti nevědomky a zčásti záměrně, nechala zatáhnout do tohoto házení špíny, jejímž jasným cílem je destabilizace vedení policie. Děje se tak nejen za pomoci účelových konstrukcí od anonymních zdrojů, ale dokonce za cenu účelového osočovaní mých nejbližších. To je lidsky naprosto odporné. Znovu kategoricky vylučuji, ze bych byl jakkoliv zapleten do úniku informací z vyšetřovaní. A žádám novináře, ať si svoje anonymní zdroje, jejich motivaci a jejich informace pořádně prověřují.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články