Předseda komunistů Filip musí vysvětlit podezřelých 500 tisíc. Vzal úplatek, nebo jen krátil daně?

Vojtěch Filip. (ČTK)

Vojtěch Filip. | FOTO: ČTK

Národní centrála proti organizovanému zločinu se začala zajímat o předsedu komunistů. Vojtěch Filip totiž podle policistů zatajil ve svých příjmech půl milionu korun, které mu měl předat stíhaný podnikatel Tomáš Horáček. O penězích, které mohly být úplatkem, informuje server iRozhlas.cz.

Protimafiánská centrála žádá po finančním úřadu v Českých Budějovicích, aby předsedovi KSČM doměřil daň z 500 tisíc korun, které měl Vojtěch Filip zatajit ve svých příjmech. Primárně se ovšem detektivové snažili dokázat, že peníze byly úplatkem.

Týdeník FORUM (FORUM 24)

„Policejní orgán prověřoval podezření ze spáchání přečinu nepřímého úplatkářství a dospěl k závěru, že ve věci nejde o trestný čin,“ řekl serveru iROZHLAS.cz dozorující státní zástupce Zdeněk Matula. „Současně však dospěl k závěru, že může jít o jednání postižitelné podle jiného právního předpisu,“ dodal.

Podle serveru měl Filipovi peníze přímo do sněmovny přinést Tomáš Horáček, podnikatel stíhaný za korupci. Ten to sám policistům potvrdil. „Na recepci sněmovny jsem mu předal papírovou tašku, ve které byla lahev alkoholu a obálka s částkou 500 tisíc korun,“ stojí ve vyšetřovacím spisu. 

Předseda KSČM však odmítá, že by od Horáčka peníze přijal. Přiznal pouze to, že s podnikatelem jednal.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]