Předseda OV KSČM ve Vsetíně nám to kvůli Sputniku vytmavil

Ilustrační foto (AdobeStock)

Ilustrační foto | FOTO: AdobeStock

Komunisté, jak je jejich stoletá tradice, budou stát na straně Moskvy, i kdyby tam panoval Ivan Hrozný, nebo tam na trůně seděla nějaká slovanská mutace některého z Rotschildů. Komunismus je pryč, ale Východ je Východ. Boj za Sputnik V pokračuje a nechytrost některých soudruhů nezná míru.

Předseda OV KSČM ve Vsetíně se v Haló novinách skutečně do věci opřel: Zmiňuje článek středočeského zastupitele za ODS Michaela Pánka, který jsme publikovali s titulkem „Zemanova posedlost Sputnikem je nepochopitelná“, a píše: „Titulek bulváru Fórum 24 a článek anonymního středočeského krajského zastupitele. Středočeský krajský zastupitel za ODS se podivuje nad urputností, kdy prezident republiky požaduje dovoz očkovací látky proti nemoci covid-19 Sputnik V. V článku uvádí, že Miloš Zeman se nechová jako prezident suverénní České republiky, ale jako kolaborant a sluha Kremlu. Všiml si tento politik ODS a vůbec celá ODS, že tady umírají lidi, že mnozí po prodělání této nemoci budou mít doživotní následky a budou neproduktivní? Všimli si politici ODS, kolik covid-19 stojí společnost prostředků?“

FORUM 24 (archiv)

Tak to jsme si většinou všichni všimli a na rozdíl od některých čtenářů prokremelských dezinformačních webů si to i myslíme a považujeme za problém. Média s vášní pro genialitu režimu V. V. Putina nám postupně vykládala, jak covid neexistuje, že není nebezpečný, že nebezpečné jsou vakcíny, že nejlepší je nedostatečně otestovaný Sputnik.

A dál: „Miloš Zeman má povinnost být jako ústavní činitel urputný! A urputní by měli být všichni ústavní činitelé! Jaký tlak byl z jejich strany na EMA, která až podezřele dlouho zkoumá vakcínu Sputnik V, jež se masivně aplikuje ve světě, a přitom jak na běžícím pásu rychle schválila látky jiné, které výrobci nejsou schopni dodat v objednaném množství. A mezitím covid-19 zmařuje lidské životy a ekonomiku naší země.“

Je potřeba soudruhovi sdělit fakta. Zkoumání Sputniku V ze strany EMA netrvá „podezřele dlouho“, protože ještě v polovině února EMA sdělila, že o to vůbec nebyla výrobcem požádána.

Agentura EMA, která v současné době provádí průběžné hodnocení Sputniku V, se stala terčem prokremelských dezinformací. „Už loni v listopadu prokremelská média falešně tvrdila, že EU zahájila jednání s ruským výrobcem vakcíny. Nyní, o čtyři měsíce později, tvrdí, že přezkoumání Sputniku V bylo odloženo o měsíce, když ve skutečnosti agentura poskytovala vědecké poradenství a pokyny vývojářům vakcíny. Prokremelští aktéři se tak snaží dodat důvěryhodnost svým tvrzením o politických útocích proti ruské vakcíně. Přesně tento názor vyjádřila arabská stanice ruské RT před několika týdny, když tvrdila, že zpoždění EMA při schvalování Sputniku V je politicky motivované, ačkoli v té době výrobce Sputniku V ani nepodal žádost o jeho registraci.“ (Viz Euvsdisinfo.eu.)

Jan Křesadlo. (cs.wikipedia.org)

Takže v Moskvě lžou a český rudý plyšáček to opakuje. I schvalování západních vakcín trvalo několik měsíců, jenže tam výrobci zažádali dřív.

Pak další perly předsedy OV KSČM: „Proč politici ODS netlačí na SÚKL, náš český úřad na posouzení léčiv? Pokud si tento úřad štědře platíme, měl by vyvíjet činnost ve prospěch občanů, kteří si jej platí, a politici by měli na to dohlédnout. Je to jejich povinnost, a ne se vymlouvat na evropské instituce.“

To autor nějak nepochopil. Na SÚKL nemají co tlačit žádní politici. Platíme ho jako občané právě za to, aby posuzoval léky a ne poslouchal politiky, kteří chtějí nátlakem dávat najevo svou náklonnost k nepřátelským cizím mocnostem. Zeman ovšem tlačil, žádal odchod šéfky ústavu. To je tak neskonalá drzost, že nevadí snad jen komunistům.

Tady je patrné, jak si komunisté stále představují řízení státu. Že politický papaláš bude prosazovat svou a na životy a zdraví občanů kašlat. A takoví by se zase rádi prodrali k moci.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]