Předseda sněmovny Vondráček ukázal na kolegu z ANO prostředníček

Video PSP

Radek Vondráček | FOTO: Video PSP

Šéf Poslanecké sněmovny Radek Vondráček (ANO) začal středeční jednání poněkud nezvykle. Před zahájením schůze ukázal před přítomnými prostředníček. Podle informací deníku FORUM 24 gesto mířilo na jeho stranického kolegu z hnutí, hejtmana Olomouckého kraje Ladislava Oklešťka. 

Že šlo skutečně o Oklešťka, posléze přiznal i Vondráček, který se poté na Twitteru za své chování omluvil: „Veřejnosti se omlouvám, kolega Láďa Okleštěk se jistě neurazil,“ uvedl.

Nejedná se přitom o první přešlap vysokého představitele Babišova hnutí. Před několika měsíci se dostalo na veřejnost i video, kdy v nočních hodinách „zapařil“ přímo v sále, kde stál na stole, vesele prozpěvoval a doprovázel se na kytaru. Tehdy se Vondráček hájil tím, že sál byl stejně před rekonstrukcí, takže to ničemu nevadilo.

Společenského přešlapu se předseda Poslanecké sněmovny a oblíbenec Miloše Zemana dopustil i v Římě. V tamní bazilice svatého Klimenta si Vondráček pořizoval fotografie, kterými si se poté chlubil na sociálních sítích. Přitom na tomto místě je pořizování jakýchkoliv snímků zapovězeno.

Ani jeden z Vondráčkových „úletů“ zatím nestál jeho stranickému šéfovi Andreji Babišovi za kritiku. Zda se tentokrát premiér nějak ozve, není jasné, ale dá se předpokládat, že mu chování jeho stranického podřízeného nevadí.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner