Předsedou pražské TOP 09 se stal Jiří Pospíšil

Jiří Pospíšil (TOP 09). (TOP 09)

Jiří Pospíšil (TOP 09). | FOTO: TOP 09

Europoslanec a člen TOP 09 Jiří Pospíšil na dnešním sněmu pražské organizace TOP 09 obhájil post předsedy. Podporu získal od 75 delegátů z celkových 97. Vedení strany to oznámilo na svých sociální sítích.

„Během necelých dvou let, kdy jsem stál v čele pražské organizace, se nám podařilo uspět v senátních volbách a dle mého i zlepšit spolupráci magistrátu s městskými částmi, kde má TOP 09 silné zastoupení,“ uvedl pro FORUM 24 Jiří Pospíšil, který obhájil své předsednictví v pražské krajské organizaci TOP 09.

Týdeník FORUM | FOTO: FORUM 24 (FORUM 24)

„Cíle, se kterými jsem před dvěma lety kandidoval, byly, myslím, naplněny. To se odrazilo i v silné podpoře od delegátů, které si moc vážím. Nyní se s kolegy musíme zaměřit především na blížící se komunální volby. Máme řadu úspěšných komunálních politiků, kteří na radnicích odvádějí skvělou práci. Jsem přesvědčený, že i právě díky nim naše současné pozice nejenom obhájíme, ale dokonce posílíme,“ dodal.

„Delegáti ocenili moji práci a dali mi velmi silný mandát. Je to ale současně i velký závazek pro mě a udělám maximum pro to, abychom uspěli v komunálních volbách, které nás za rok a půl čekají. Jsem přesvědčený, že má TOPka velkou šanci uspět. Pro pražské voliče, kteří chtějí umírněnou konzervativně-liberální stranu, jsme stále jedinou rozumnou volbou,“ míní Pospíšil. TOP 09 je zastoupena ve vedení 12 z 15 velkých městských částí.

„Pražská topka tedy není jen o našich komunálních politicích na magistrátu, ale je hlavně o našich úspěšných starostech, místostarostech a radních, kterým se skutečně daří zlepšovat život lidem v tamních městských částech,“ doplnil v rozhovoru pro FORUM 24 před obhajobou svého postu. Jiří Pospíšil působí také jako poslanec Evropského parlamentu.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]