Předsedové stran přejí k Vánocům. Odpuštění a pomoc bližním, zní nejčastěji

Petr Fiala a Markéta Pekarová Adamová (FB Markéta Pekarová Adamová)

Petr Fiala a Markéta Pekarová Adamová | FOTO: FB Markéta Pekarová Adamová

Vánoční čas je často obdobím rekapitulace uplynulého roku a plánováním předsevzetí do toho následujícího. A zde stejně jako v minulých letech pronáší svá poselství i předsedové demokratických parlamentních stran. Odpuštění, pomoc bližním a přiznání vlastních chyb, i to zaznívá během svátečního období z úst českých politiků.

A že by Vánoce představovaly pouhý kýč, odmítá předseda STAN Vít Rakušan. „Vánoce jsou přes veškerý komerční nános opravdové. Ve své radosti i smutku ze samoty. Pokusme se podělit a vnímat, že se mnoha lidem u nás doma i ve světě nežije dobře. Zkusme pomáhat a kus toho vánočního pocitu si odnést do celého příštího roku,“ uvádí. V rámci pomoci nemocným a dalším potřebným oznámil Rakušan, že předsednictvo STAN schválilo nákup EKG pro potřeby lékařů na ostrově Lesbos. Sám plánuje již podesáté navštívit kolínský domov důchodců.

V závěru vánočního přání dále vztáhl svůj apel i do politických kuloárů. „Zkusme si o Vánocích odpouštět. Zkusme si přiznat vlastní chyby. Sám se o to pokouším. V té mojí profesi, kde je zpětná vazba bezprostřední, mnohdy s rychlými a fatálními soudy (o vulgaritě nemluvě), se chyba neutají. Tak mi věřte, že jsme taky jenom chybující lidé, které často něco při usínání mrzí. Buď to v takové chvíli můžete vzdát, nebo mít chuť to příště udělat lépe. Zatím stále zvládám to druhé,“ dodává Rakušan.

FB VR

Vít Rakušan

 

Nová šéfka TOP 09 Markéta Pekarová Adamová se zase vydala den před Štědrým dnem do azylového domu svaté Terezie, kam přivezla jídlo lidem bez domova. „Doufám, že dnes předané ovoce a různé trvanlivé potraviny pro jejich klienty pomohou připravit jim o něco hezčí Vánoce. Pojďme v tyto dny myslet nejen na to, jak potěšit své blízké, ale i třeba úplně cizí lidi v těžké životní situaci. Vždyť o tom, víc než o čem jiném, tyto svátky jsou,“ říká Adamová.

Markéta Pekarová Adamová

 

Stejně jako ona se rozhodl rozdávat jídlo potřebným i předseda Pirátů Ivan Bartoš, který během pondělka rozdával jídlo v centru Prahy spolu s primátorem Zdeňkem Hřibem.

Ivan Bartoš a Zdeněk Hřib

 

Předseda ODS Petr Fiala natočil video. Popřál všem, aby strávili Vánoce s těmi, které mají rádi, a na chvíli zapomněli i na politiku.

Přeji vám krásné a požehnané Vánoce

Přeji vám krásné a požehnané Vánoce, a ať se vám příští rok všechno daří!

Zveřejnil(a) Petr Fiala dne Neděle 22. prosince 2019

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]