Předsmrtná křeč sociální demokracie: Konec je blízko. Doufejme

Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). (ČTK/Šimánek Vít)

Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). | FOTO: ČTK/Šimánek Vít

Sociální demokacie velmi pravděpodobně na podzim skončí mimo poslaneckou sněmovnu. Bude to konec potupný, zasloužený a opravdu tvrdě vydřený. Momentálně se předseda ČSSD Jan Hamáček a zbytek party stranických hrobníků modlí, aby je od definitivního konce zachránilo duo Maláčová/Stropnický v kombinaci s bojem proti migraci. Jenže smůla, i na to jsou tu lepší nabídky.

Na sociálních sítích zástupci ČSSD svědomitě sdílejí výčet deseti věcí, za nimiž údajně sociální demokraté stojí. Není bohužel jasné, zda mají skutečně pocit, že tím obrázkem přebijí marketing Andreje Babiše, nebo prostě jen z povinnosti dělají nějakou kampaň, pohled je to ale vážně zoufalý.

Michael Kocáb a Michal Pavlíček (ČTK)

V bodě číslo devět ČSSD oznamuje, že zastavila „vlnu uprchlíků mířících do ČR“. Hrdinní sociální demokraté se zbraní v ruce nejspíše odráželi hordy migrantů a srdnatě bránili naše ženy. Ano, že tyhle nesmysly šíří Tomio Okamura, to víme, ale vážně to musíme poslouchat i od ČSSD?

Zajímavé je, že strana má ještě stále v názvu slůvko „sociální“, které tak nějak předpokládá pomoc potřebným. Mezi ně by se v podstatě mohli počítat například lidé, kteří utíkají před válkou a ztratili svůj domov. Skutečnost je ale taková, že jediní uprchlíci, jejichž příchodu do Česka sociální demokraté zabránili, byli sirotci bez doprovodu z uprchlických táborů v Řecku, kteří tam kvůli tomu doposud živoří. Gratulujeme, pane Hamáčku!

Sečteno podrženo, je dobře, že snad už zbývají jen týdny, kdy se budeme muset kvůli ČSSD cítit trapně, protože později už její vrcholné představitele snad nikde příliš neuvidíme. Mohou si za to sami. Bude ale zajímavé zjistit, zda se aspoň po debaklu, který se chystá, nad sebou někteří z nich zamyslí.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články