Představa, že norské soudy bez důkazů kradou děti, je absurdní

Eric Drooker

Prezident Miloš Zeman má jasno a ministr zahraničí Lubomír Zaorálek také. A s nimi i všichni nacionalisté české politické scény a jistě i všichni nacionalisté celého českého šoubyznysu v čele s Dominikem Haškem, který je u nás nyní zřejmě hlavním českým odborníkem na norské sociální záležitosti a hlavně práva matky a dítěte…

Když optiku těchto Čechů shrneme, tak je to v kostce takhle: Norské státní úřady i norské nezávislé soudy kradou děti a dávají je rodinám bohatých Norů, které za ně pokoutně platí norským sociálním pracovníkům těžké peníze. Ústředím této mafie je norský úřad Barnevernet. V překladu jde o ochranu dětí, což je ale jen zástěrka pro obludnou činnost této mafie. Ve skutečnosti jde o cílenou snahu nahradit upadající norský genofond přísunem nové DNA od imigrantů.

Tolik konspirační teorie, která není cizí celé české politické reprezentaci. Prezident Miloš Zeman by proto klidně vyhostil velvyslankyni naší spojenecké země v rámci NATO, tedy paní Siri Ellen Sletnerovou, která u nás Norské království zastupuje. Možná by mohl jako nejvyšší velitel našich ozbrojených sil vyhlásit Norsku válku.

Je zajímavé, že každému kovanému Čechovi je věc jasná, aniž by znal soudní spis a aniž by tušil, co v něm přesně vede norské soudy, aby v různých instancích rozhodovaly tak, jak rozhodují. Nikoho z našich obránců českých dětí nenapadne, že by v takovém soudním spisu mohlo být cosi, co zakládá důvod k tak vážnému rozhodnutí nezávislého soudce. Třeba cosi, co dítěti prokazatelně škodí a co mu ubližuje. Český nacionalista ví hned, že matka je nevinná, a také dobře ví, že Norové jsou vlastně „nacisté“. Takovou nehoráznost se neštítí vyslovit ani lidovecký, tedy zřejmě křesťanský politik Tomáš Zdechovský.

Eric Drooker

Naše kolegyně Monika Le Fay ve svých reportážích o případu dětí Michalákových nezapřela, že jí srdce bije pro týrané děti a že staví hodnotu bezpečí dítěte nad pofiderní národní emoce. V tomto hledisku má naši podporu. Nemůžeme vědět, co se dělo u Michalákových doma, ale jisté indicie o tom, že tato rodina nebyla normální, jsme publikovali. Na prvním místě ale vůbec nevidíme důvod, proč považovat norské soudy za podezřelé ze spiknutí proti rodinám a dětem. Norská společnost je jednou z nejvdělanějších a nejbohatších na světě. Norský tisk i norská justice se těší nezávislosti a jejich úroveň jistě nebude nižší než úroveň českého tisku a české justice. Chápeme, že pro mnohé české uši je to provokativní tvrzení, ale soudný člověk o tom moc pochybností nemá. Kovaný Čech jistě ano.

Působení norského úřadu na ochranu dětí Barnevernet podléhá kritické diskuzi i v Norsku, protože jde o úřad přísný. Norská kultura je silně alergická na ubližování bezbranným. Jedná se o jakési celospolečenské norské motto, které souvisí třeba i s tím, že v této zemi prakticky neexistuje korupce. Není jistě možné, aby norský národ byl společenstvím andělů a chyby i pochybení se dějí všude na světě. Nicméně pravděpodobnost, že by rozhodnutí norského soudu bylo opřené o nedostatečné důvody, je mizivá. A představa, že tyto soudy kradou děti, je zcela absurdní.

Eric Drooker

Český oficiální postoj je pomýlený ze dvou hledisek. Vyhošťování velvyslankyně norského království je nemístné už proto, že o odebrání dětí nerozhodl norský král Harald V., kterého zde paní Sletnerová zastupuje, a tedy ani norská vláda. Rozhodl o tom soud. Druhým chybným hlediskem je to, že nemáme dost informací o špatném chování paní Michalákové. V Česku bychom kompletně celý soudní spis už znali z novin, protože by ho někdo vynesl. V Česku si policie i justice dělá často své „pí ár“, a proto v rozporu s předpisy seznamují veřejnost s intimními detaily ze života veřejných hříšníků. To se ale v civilizovaných zemích v takové míře neděje. V Česku bychom si už všichni dávno pustili na internetu odposlechy z rodiny Michalákových a bylo by nám všechno jasné. Mate nás, že v případě Norska takový informační servis postrádáme. Jenže norská policie, sociální úřady i justice fungují jinak. Ty spisy nejsou veřejné.

Eric Drooker

A proto Miloš Zeman nemůže vědět, co se u Michalákových stalo. Měli bychom s tou válkou proti Norsku brzdit.

profimedia.cz

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner