Přesně podle očekávání si mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček nenechal ujít sobotní doplňovací senátní volby na Praze 9. Patřičně si užil nízkou účast u voleb, která přesáhla 11% voličů. Ovčáček účast srovnal s 66,6% voličů v loňských prezidentských volbách a vítězně ohlásil: „Je bezpochyby zcela zřejmé, kdo reálně zastupuje zájmy občanů!“

Tímto zásadním sdělením zpestřil svůj twitterový účet, kde se jinak stále častěji věnuje prezentování fotografií křížů ze všech koutů ČR. Jeho vítězoslavné sdělení je však tradičně chybné a manipulativní. V České republice samozřejmě mnohem více reálně zastupuje zájmy občanů 81 senátorů, než jeden prezident. Navíc ten, který momentálně bydlí na Pražském hradě více než zájmy občanů ČR, zastupuje zájmy hrstky Rusů, Číňanů a několika zpřízněných podnikatelů v ČR.

A srovnávat volební účast doplňovacích senátních voleb v jednom pouhém obvodu, kde vítěz získá jen zbývající časově omezený mandát a kde navíc do druhého kola postoupili dva normální slušní politici, kteří oba do Senátu patří, s volbami prezidentskými, může jen provokatér. Kdyby takové srovnání provedl žák základní školy při hodině občanské nauky, jistě neodejde s jedničkou.

Prezidentské volby v roce 2018 byly důležité a mimořádně sledované právě tím, že byly naprosto opačné od těch víkendových na Praze 9. V loňských prezidentských volbách kandidoval jeden slušný politik a jeden zlý, ulhaný, zapšklý stařec. Volby byly střetem dvou světů. Prozápadního směru a couvání na východ, klanění se totalitním režimům a předávání republiky nepřátelským agentům.

Dva miliony a sedm set tisíc lidí tehdy šlo volit, aby z Pražského hradu zmizel Zeman s lidmi jako je právě Ovčáček. Nepovedlo se jim to, proruské dezinformační weby a podpásová kampaň byly silnější. Ovčáček a spol si myslí, že Česká republika je jejich, ale není. Jen tu neskutečnou ostudu, manipulace a lži budeme muset snášet ještě čtyři roky.

Revue Forum Banner
Štěpán Malát
Štěpán Malát
Další články autora