Předvolební hnus, zhodnotil Chovanec články v Babišových novinách

Milan Chovanec (ČTK)

Milan Chovanec | FOTO: ČTK

Média Andreje Babiše, který je zneužívá k předvolebnímu boji, již delší dobu rozčilují Milana Chovance. Po dalším článku v Mladé frontě DNES, ve kterém deník informuje o zprávě bývalého šéfa Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Roberta Šlachty, se ministr vnitra obořil na sociální síti. Spekulace o údajném odposlechu, který má dokazovat, že bylo dopředu domluveno, že Šlachta musí být odstraněn, označuje Chovanec jako hnus, kterým se Babiš snaží před volbami nahnat hlasy.

Podle Chovance je jasné, že majitel dříve seriozního deníku, zneužívá svůj list v předvolebním boji. „Tak MFD se včera optala, zdali informace netekly i k A. Babišovi! Zřejmě i to je v těch odposleších, jež má Anofert nelegálně k dispozici,“ napsal ministr vnitra v pátek na Twitter. „V dnešním článku ale není o majiteli listu ani slovo! Jen o mně, BS a socdem. Zjevný důkaz o zneužití MFD v politickém boji před volbami. Hnus!,“ zhodnotil následně práci Babišových novinářů.

tw chovanec

Mladá fronta tvrdí, že Šlachtova zpráva uvádí, že se vysoce postavení policisté zajímali o případ člena ČSSD před stranickým sjezdem a že záměrem bylo zbavit se právě bývalého šéfa ÚOOZ. „Proti hlavním autorům policejní reorganizace – prezidentu Tomášovi Tuhému, jeho náměstkovi Zdeňku Laubemu či ministrovi vnitra Milanu Chovancovi – však detektivové nemají přímý důkaz,“ uvádí Babišův deník.

Zpráva, kterou Šlachta odevzdal poslancům z vyšetřovací komise měla být utajená a její studium mělo být povoleno pouze poslancům a to za zpřísněných podmínek. Informace z této zprávy se však již podruhé dostávají na veřejnost. Poprvé to bylo hned v den, kdy byl Robert Šlachta vyslýchán a únik zveřejnil Český rozhlas. Podruhé potom v pátek, kdy se podle očekávání začala v případu angažovat Babišova média.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]