Překvapení nové vlády. Maláčovou má vystřídat Jurečka

Předseda KDU-ČSL Marian Jurečka. (KDU-ČSL)

Předseda KDU-ČSL Marian Jurečka. | FOTO: KDU-ČSL

Ministerstvo práce a sociálních věcí nakonec zřejmě skutečně obsadí nominant KDU-ČSL. Oproti očekávané senátorce Šárce Jelínkové by se ovšem podle informací serveru Novinky.cz měl šéfem rezortu stát Marian Jurečka. S předsedou lidovců se ovšem dlouhodobě počítalo na ministerstvo zemědělství.

„Personální otázky v tenhle okamžik komentovat nebudeme,“ sdělil Jurečka Novinkám. „Sejdeme se k tomu v následujících dnech a budeme se o tom bavit dál. V těchto věcech opravdu není nic definitivně uzavřeno,“ dodal. Tím spekulace o novém rozdělení ministerstev ještě podpořil.

()

Jurečkovo jméno přitom patřilo mezi ta, která byla pro většinu odborníků jasná ve spojitosti s určitým rezortem, zde se jednalo konkrétně o zemědělství. Právě to vedl lidovecký šéf už ve vládě Bohuslava Sobotky v letech 20142017. Navíc se dlouhodobě profiluje jako odborník na tuto oblast.

Poté, co se postu ministryně práce a sociálních věcí vzdaly dvě největší adeptky, Markéta Pekarová Adamová a Olga Richterová, které nakonec zamíří do vedení sněmovny, jedná se o další zvrat. Senátorka za KDU-ČSL Šárka Jelínková už totiž byla brána za jasnou ministryni, která nahradí Janu Maláčovou. Nyní se tedy zdá, že jediné, co platí, je fakt, že rezort připadne lidovcům.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články