Překvapuje vás existence paní Kořanové? Nemusí, přesně tohle zbylo v hnutí ANO

Poslankyně Barbora Kořanová (ANO) (Facebook)

Poslankyně Barbora Kořanová (ANO) | FOTO: Facebook

Poslankyně Barbora Kořanová vycítila, že by jakožto zaměstnankyně holdingu mohla získat taky trochu té moci a dokonce se dostat do médií. A tak chce odvolat z Rady ČT spolupracovníka deníku FORUM 24 Zdeňka Šarapatku. V rozhovoru pro server iRozhlas.cz na sebe paní Kořanová prozradila všechno. Zejména co se týče nedostatků. Morálních, inteligenčních, sebereflexe je také na nule. Ostatně ona paní Kořanová občas „blbne“ ve Sněmovně s exministryní Taťánou Malou, a nejspíš spolu brzy založí mozkový trust hnutí ANO.

Je to v podstatě taková soutěž. Překoná Kořanová Malou? A přijde protiúder například od Jaroslavy Pokorné Jermanové nebo od nějaké jiné skvělé osobnosti, které si vybral jejich šéf Andrej Babiš k tomu, aby dělaly, co je potřeba. Jenže existují určité typy, které sice Babišův PR tým nepouští do televize, ony ale u nějakého tématu ucítí možnost, chytí se jí a už nepustí. A to je případ poslankyně Kořanové.

Demonstrace na Letné (Pavel Hofman)

Nyní chce tedy Kořanová odvolat Zdeňka Šarapatku, který kritizuje jejího šéfa. Logicky – jde totiž o to, aby radní byli poslušní a aby přesně odpovídali požadavkům současné vládní garnitury. Kořanová sice odmítá říci, komu při volbě televizních radních dala svůj hlas, ale moc pátrat ani nemusíme. Těžko si představit, že by Lipovskou, Veselého nebo Matochu volil někdo z opozičních poslanců, od toho jsou zde ti vládní (a vládními poslanci samozřejmě myslíme i komunisty).

Kořanová je typickou ukázkou toho, jak to vypadá, když se lidé se svazáckou mentalitou dostanou k moci. Sama jí mnoho nemá, drží se ale ve stínu velkého šéfa a v rozhovoru prozradila prostě všechno. Sám Babiš poslouchá své marketéry, a tak ví, že některé věci se říkat nemají. Zato Kořanová rovnou sdělila, že Otázky Václava Moravce by se měly zrušit (kdyby tam náhodou někdy šla, vedle moderátora by vzhledem ke svým nedostatečným znalostem zařídila divákům pravděpodobně ještě větší komedii než Andrej Babiš). Pak si několikrát protiřečila a nakonec se ukázalo, že ani neví, jak jsou nominanti do mediálních rad navrhováni.

Personální politika Andreje Babiše je naprosto tragická. Už se nepíše rok 2013, kdy mohl přilákat alespoň pár inteligentních maskotů s dobrým chováním. Kořanová je jen další ukázkou toho, že je úplně jedno, jestli je někdo poslancem za ANO, SPD nebo KSČM.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]