Přelud nebo realita 

Ilustrační foto (Pixabay)

Ilustrační foto | FOTO: Pixabay

“Evropané si nemohou dovolit být i nadále vegetariány ve světě masožravců. Dělejme „normální“ silovou politiku,” píše v nové publikaci institutu TOPAZ Dalibor Roháč, badatel, který píše o evropských otázkách pro časopisy jako je Washington Post, New York Times nebo Financial Times.

Hodnotí geopolitiku Evropské komise a na příkladu nedávných jednání EU s Čínou, Běloruskem a Ruskem ilustruje nedostatky společných evropských institucí. Navrhuje, aby členské země EU posílily své horizontální vztahy a dále vazby na třetí země s podobnými zájmy. Je podle něj také zásadní začít aplikovat silovou politiku.

Tento autor s necelou desítkou dalších odborníků přispěl do nové publikace, kterou vydává institut TOPAZ a která je společným počinem s Wilfried Martens Centre for European Studies a Konrad Adenauer-Stiftung. Knihu, kterou můžete zdarma získat na svůj email, obsahuje devět esejů k současným problémům ve světě i v České republice. Mezi autory patří politologové, učitelé, experti na média nebo mezinárodní vztahy a ekonomii. 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu freeczechmedia@gmail.com