Premiér a bojovník proti korupci dostává denně 250 tisíc korun od firmy těžící ze státu

Premiér Andrej Babiš (ČTK)

Premiér Andrej Babiš | FOTO: ČTK

Andrej Babiš dostává každoročně devadesát milionů korun od soukromé firmy Agrofert. Neplatí ani korunu daň. Ostatní lidé v ČR daně platit musí, Babiš ne. Když se oněch 90 milionů rozpočítá, znamená to, že premiér dostává každý den v roce bezmála 250 tisíc korun od firmy, která je úzce napojena na stát. Ve velkém dostává státní zakázky, státní organizace u Agrofertu inzerují a v ohromném měřítku získává dotace. Tyto dotace jí stát také kontroluje.

Demonstrace na Letné (Pavel Hofman)

Pojďme tedy hrát hru Andreje Babiše, který se snaží dokázat, že s Agrofertem nemá nic společného, i když realita je zcela opačná, jak sám nešťastně a pravidelně dokazuje. V této pohádce má být Babiš skutečně nezávislým premiérem a Agrofert zcela cizí firma, střet zájmů neexistuje. Firma posílá nezávislému premiérovi 246.575 korun denně. Tomu premiérovi, který má naprosto fatální vliv na hospodářské výsledky firmy. Nejde náhodou o obří korupci?

Co by se asi dělo, kdyby jakémukoliv premiérovi chodilo na účet 90 milionů korun ročně od firmy, která těží z dobrých vztahů se státem? Jak dlouho by takový premiér byl premiérem?

A co vlastně dělá vrchní státní zástupce Ivo Ištvan? Známý bojovník proti korupci, který svrhnul vládu Petra Nečase kvůli tomu, že milenka premiéra údajně nezdanila kabelky? Není ta současná situace tak trochu téma k prozkoumání? Proč Ištvan a spol. nevyšlou policejní komando na Úřad vlády a do sídla Agrofertu? Nekorumpuje náhodou firma pana premiéra?

Tohle je tedy ta nová doba. Babiš vyřešil údajnou korupci ve státě tím, že korumpuje sám sebe. Peníze státu Agrofertu, peníze Agrofertu Babišovi. A státní zástupci se dívají.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]