Premiér Babiš komunikuje s vládou skrze server Agrofertu. Je to další důkaz, že lže

Premiér Andrej Babiš (ANO) (FB Andrej Babiš)

Premiér Andrej Babiš (ANO) | FOTO: FB Andrej Babiš

Majitelem poštovního serveru, z něhož premiér Andrej Babiš komunikuje s ministry a dalšími vládními činiteli, je zaměstnanec Agrofertu Martin Branský. Tuto skutečnost zjistila redakce Seznam Zprávy. Babiš tudíž lže, když tvrdí, že nemá už s holdingem Agrofert nic společného.

Podle výpisu Správce domén CZ koupil doménu e-babis.cz 11. prosince 2013, tedy měsíc a půl po parlamentních volbách, Martin Branský. Doména je zaplacená na deset let, je aktivní a od té doby nezměnila majitele. Seznam Zprávy zjistil, že Branský stále v Agrofertu pracuje, a redakci se podařilo se s ním telefonicky spojit přes firemní recepci. Po otázce, zda je správcem poštovního serveru e-babis.cz, však zavěsil a od té doby nekomunikuje.

Andrej Babiš (Facebook A. B.)

Jedná se již o druhé zjištění v krátké době, které potvrzuje, že Babiš stále používá počítačový systém Agrofertu, o němž přitom tvrdí, že s ním již nemá nic společného. V pondělí totiž vyšlo najevo z televizního záběru na jeho listiny, že dostává maily do firmy IMOBA, která je součástí holdingu. Babiš byl také usvědčen z toho, že si nechává posílat firemní dokumenty z Agrofertu a píše na ně interní firemní pokyny.

Skutečnost, že Babiš nadále řídí firmu Agrofert, kterou kvůli zákonu o střetu zájmů vložil do svěřenského fondu, má závažné právní důsledky. Jednak tím Agrofert ztrácí nárok na evropské dotace a jednak tím Babiš porušuje platné zákony.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]