Nepojedu, abyste mi to zase nevyčítali, řekl Babiš. Místo dovolené navštíví pracovně Vietnam a Jižní Koreu

Andrej Babiš (ANO) (Evropská unie)

Andrej Babiš (ANO) | FOTO: Evropská unie

Premiér Andrej Babiš (ANO) v letních měsících s velkou pravděpodobností pojede do Vietnamu a Jižní Koreje. Pracovní cesta by měla podpořit české exportéry, řekl Babiš ve středu pro TN Live. Na dovolenou se však nechystá i kvůli tomu, že byl vloni za cestu k moři kritizován.

Babiš řekl, že do Vietnamu pravděpodobně vyrazí o vládních prázdninách na začátku srpna. „Přesvědčili mě naši vývozci, že pravděpodobně vykonám návštěvu Vietnamu, kde mám velmi přátelský vztah s bývalým premiérem a stávajícím prezidentem,“ uvedl. Přibližně stomilionová země je podle něj pro české vývozce obrovským trhem. „Ještě zvládneme možná i Koreu,“ dodal.

Na dovolenou se naopak v létě nechystá. „Nepojedu, abyste mi to zase nevyčítali. Budeme mít celé léto plno práce,“ prohlásil. Dovolenou si možná vezme po říjnových sněmovních volbách.

Babiš loni čelil kritice kvůli srpnové cestě na ostrov Kréta. Podle opozice se choval papalášsky, když při koronavirové krizi odletěl, zatímco občany vyzýval, ať tráví dovolenou v Česku. Babiš to vysvětloval tím, že pobyt měl již delší dobu zaplacený.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články