Demonstraci organizovali příslušníci ruské páté kolony, zopakoval premiér Fiala. Důkazů je prý dost

Premiér Petr Fiala (ODS) (ČTK/Deml Ondřej)

Premiér Petr Fiala (ODS) | FOTO: ČTK/Deml Ondřej

Premiér Petr Fiala (ODS) trvá na svém výroku, že sobotní demonstraci na Václavském náměstí svolaly proruské síly. Podle ministerského předsedy z nás chtějí opět udělat vazala Moskvy, napsal na sociální síti. Zároveň vzkázal, že cesta k tomu, abychom zvládli drahé energie, existuje. 

„Trvám na svém výroku, který se netýkal demonstrantů, ale organizátorů. Demonstraci organizovali příslušníci ruské páté kolony. Důkazů je dost. Stačí se podívat, kdo stál na pódiu a co říkal, reagoval premiér na dotaz, zda lituje svého sobotního výroku.

Proruští aktivisté demonstrovali na Václavském náměstí (Jan Šibík / FORUM 24)

Fiala v sobotu prohlásil, že demonstraci na Václavském náměstí svolaly síly, které se hlásí k proruské orientaci. „Mají blízko k extrémním pozicím a hájí zájmy, které jsou proti zájmům České republiky i proti zájmům našich občanů,“ řekl předseda vlády v České televizi. „Samozřejmě, každý má právo vyjádřit svoje postoje, má právo i demonstrovat. To je demokracie a tak se na to dívám,“ dodal.

Premiér v pondělí připomněl, že řešením drahých energií je podle organizátorů demonstrace vystoupení z NATO a z EU. „Chtějí z nás opět udělat vazala Moskvy. A to je třeba pojmenovat a postavit se tomu. Cesta k tomu, abychom drahé energie zvládli, existuje. Finalizujeme národní řešení, pracujeme i na evropském projektu,“ pokračoval Fiala.

„Během září bude jasno. Obavy občanů nepodceňujeme. Už jsme dávno oznámili i robustní podpůrný program pro všechny, kteří i tak budou mít problémy inflaci zvládnout. Máme čtvrtou největší pomoc v Evropě,“ slíbil premiér.

„Jsem přesvědčen, že nebude třeba chodit na náměstí na podobné pochybné akce. To nikomu s drahými účty nepomůže,“ uzavřel Fiala. 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články