Premiér Fiala udělil medaile Karla Kramáře. Ocenil zejména zpravodajce a policisty ochranné služby

Premiér Petr Fiala (ODS) a vedoucí Úřadu vlády ČR Janou Kotalíkovou během udělování medailí Karla Kramáře (Úřad vlády ČR / se souhlasem)

Premiér Petr Fiala (ODS) a vedoucí Úřadu vlády ČR Janou Kotalíkovou během udělování medailí Karla Kramáře | FOTO: Úřad vlády ČR / se souhlasem

Premiérův poradce pro zahraniční a bezpečnostní otázky Tomáš Pojar a vládní mluvčí Václav Smolka patří k lidem, které u příležitosti dnešního Dne vítězství ocenil v Praze předseda vlády Petr Fiala (ODS) medailí Karla Kramáře. Laureátů bylo celkem 13, zejména z řad příslušníků zpravodajských služeb a policejní ochranné služby.

„Vzhledem k tomu, že předseda vlády ocenil především příslušníky bezpečnostních složek, musíme zachovat jejich anonymitu,“ oznámila vedoucí úřadu vlády Jana Kotalíková. „Z řad státních zaměstnanců, jejichž jména lze zveřejnit, se jedná o poradce pana premiéra Tomáše Pojara a ředitele odboru komunikace úřadu vlády Václava Smolku, kteří s panem premiérem absolvovali cestu do válečného Kyjeva,“ dodala.

(Týdeník FORUM)

Fiala byl v Kyjevě v polovině března spolu se svými polskými a slovinskými protějšky Mateuszem Morawieckým a Janezem Janšou. Cesta se uskutečnila zhruba tři týdny po zahájení ruské invaze na Ukrajinu.

„Všem oceněným bych chtěl poděkovat za mimořádné nasazení při zajišťování bezpečnosti a naplňování zahraniční politiky České republiky. Využívat této možnosti, jak ocenit zásluhy a výjimečný přínos pro náš stát, bych chtěl pravidelně,“ prohlásil premiér Petr Fiala.

Pamětní medaile Karla Kramáře pojmenovaná po prvním československém předsedovi vlády je nejvyšší ocenění udělované premiérem. Vznikla v roce 2008 při příležitosti 90. výročí ustavení první československé vlády.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]