Premiér Petr Fiala dorazil do Hřenska na místo katastrofického požáru

Premiér Petr Fiala v Hřensku. (Printscreen Česká televize)

Premiér Petr Fiala v Hřensku. | FOTO: Printscreen Česká televize

Předseda vlády Petr Fiala přijel na místo rozsáhlého požáru lesů v Českém Švýcarsku. Premiér navštívil krizový štáb a získal od hasičů informace o aktuálním boji s ohněm a o dosud známých škodách. Věnoval se možnostem pomoci lidem, kterým požár zničil obydlí.

Lesní požár v NP České Švýcarsko vypukl v neděli ráno a v pondělí večer se přiblížil k Hřensku. Již v pondělí evakuovali hasiči z horní části Hřenska deset turistů ze čtyř domů. Hasební práce pokračovaly i přes noc. Letecká služba hasičů byla přes noc pozastavena.

FOTO: Úřad vlády ČR

Premiér Petr Fiala a ministr vnitra Vít Rakušan v doprovodu generála Vladimíra Vlčka v obci Mezná, FOTO: Úřad vlády ČR

Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) řekl v pondělí večer České televizi, že jedná o pomoci se Slovenskem. Slováci by podle Rakušana mohli na místo poslat svou požární vojenskou techniku. Ministr zároveň uvedl, že dnes pravděpodobně vyrazí na zasedání krizového štábu, kde se mezinárodní pomoc bude probírat.

V Národním parku České Švýcarsko v současné době hoří na zhruba 30 hektarech. Pokud se nezhorší počasí, zejména nezesílí vítr, mohli by hasiči plameny během úterý dostat pod kontrolu, uvedl v České televizi velitel zásahu a náměstek pro Integrovaný záchranný systém hasičů Ústeckého kraje Martin Laníček. Celkovou likvidaci požáru ale odhaduje na několik dnů, pokud nepomůže počasí.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]