Premiér si myslí, že se problém s panovačným Zemanem vyřeší. Nevyřeší

ČT

Tak premiér Babiš si myslí, že to má z krku. Šmarda to vzdal, najde se někdo jiný. Nejspíš stačí, když si v ČSSD dají pozor, aby pana prezidenta zase nepozlobili s někým, kdo v nějaké krátké historické době, třeba od vzniku hnědého uhlí, řekl nějaké zlé slůvko o Ing. Zemanovi nebo ÚV KS Číny. Jde jenom o kulturu, tak co, soudí nejspíš.

„Je to teď na panu předsedovi Hamáčkovi, kdy s tím přijde. Ale určitě si myslím, že všichni chceme tento problém už konečně mít za sebou,“ sdělil Babiš po setkání se Zemanem v Lánech. Navržení nového kandidáta musí podle Babiše předcházet lepší komunikace, než tomu bylo v případě Šmardy.

Pokud jde o komunikaci, problémy tady dělal Zeman. Nedodržuje ústavu a na všechno si dával týdny a týdny čas. Komunikace to byla asi jako v době pěších poslů nebo unavených poštovních holubů. Se Zemanem se ovšem v pravém slova smyslu komunikovat nedá. Ten se rozhodl, že bude jednat jako gubernátor s mužiky a všechny držet pod krkem. Jednak ho to baví, jednak by rád zlikvidoval ČSSD co nejdřív, aby se toho ještě dočkal a mohl pak mluvit do ještě více nominací.

Andrej Babiš musí vědět, že se ukázala jeho bezmoc. Jan Hamáček se sebou nechal vytřít podlahu a ponížil sebe i svou stranu. Základní problém, který spočívá v konstelaci Zeman – Babiš tady ale zůstal. Je jen otázkou času, kdy přijde zase nějaký problém. Je to zákopová válka a v té vyhraje ten, kdo vykrvácí jako poslední. Můžeme tipovat, kolik litrů krve a kolik energie má kdo k dispozici.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner